Analist: Bitcoin 11 bin 500 dolar seviyesine kadar düşebilir

0 0

Bitcoin şaşırtıcı bir şekilde fiyatını 13 bin doların üzerinde tutmayı başarıyor. Analistler BTCnin ani bir düşüş yaşamasından korkuyorlar.

Bir analist Bitcoinin zayıflamasının temel ve teknik nedenlerinin bir araya geldiğine dikkat çekti.

Bir diğeri coinin geri çekilmesi halinde 11 bin 500 dolara kadar düşebileceğini söylüyor.

Analist bu seviyenin etrafında önemli teknik seviyelerin bir araya gelmesinin bulunduğunu ve Bitcoinin oraya ulaştığında sıçraması olası bir seviye olduğunu belirtti.

Analiz: Bitcoin 11 bin 500 dolara kadar düşebilir

Bitcoin özellikle de bunun sadece yukarı yönlü sahte bir ralli olduğunu söyleyenler karşısında şaşırtıcı derecede istikrarlı bir şekilde 13.000 $ ın üzerinde tutundu  Ancak analistler kripto para biriminin iki hafta içinde % 25lik bir yükselişten sonra geri çekilme olasılığını göz ardı etmiyorlar.

Tarihsel olarak doğru tahminler yapan bir kripto varlık analisti Bitcoinin geri çekilme ile 11.500 $ a kadar düşebileceğini düşünüyor. Bu seviyenin etrafında önemli teknik seviyelerin bir araya gelmesinin bulunduğunu ve Bitcoinin oraya ulaştığında sıçraması olası bir seviye olduğunu belirtti.

Analist analizinde aşağıdaki seviyeleri listeledi:

-Tüm hareketin % 618 Fibonacci Düzelmesi yukarı

-Ekim ayı mumunun % 618 Fibonacci Düzeltmesi

-Yükselen bir trend çizgisi.

-Aylık destek seviyesi

-Ve geçmiş aralığın en iyisi (Eylül ve Ekim başı fiyat hareketleri gibi geçmiş aralık)

Daha önce de belirtildiği gibi bu yatırımcı tarihsel olarak doğru thaminler yapan biridir. Ağustos sonunda önde gelen kripto para biriminin 9.750 dolara düşeceğini tahmin etti. Coin 9.800 dolara kadar düştüğü için önümüzdeki haftalarda bu tahminin neredeyse tamamen doğru olduğu kanıtlandı.

Aynı yatırımcı son birkaç hafta içinde Bitcoinin toparlanacağını da öngördü.

Tersine dönüş

Analistler Bitcoinin buradan tersine dönme şansının arttığını düşünüyor. Daha önce bildirildiği üzere bir kripto varlık yatırımcısı CME vadeli işlemleri kapalıyken Bitcoinin yakın zamandaki hareketinin bir tersine dönmenin mümkün olduğunu gösterdiğini düşündüğünü söyledi:

“Bence Bitcoin geçici bir zirve yapıyor. Vadeli işlemler kapandığında fiyatın yukarı yönlü hareket etmesi seçimde devam eden bir geri çekilme göreceğimize dair daha fazla işaret veriyor. “

Diğer yatırımcılar seçimle ilgili belirsizlik nedeniyle Bitcoinin şu an için daha düşük seviyelere düşebileceğini belirtti. Bunun altcoin piyasası üzerinde zararlı bir etkisi olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku