Kripto kanalına Youtube engeli

0 1

Aaron ve Austin Arnold kardeşler tarafından yönetilen Kripto kanalı Altcoin Daily iki günden fazla bir süre sonra YouTube tarafından yeniden aktifleştirildi.

Kripto para birimi ile ilgili başka bir Youtube kanalı platformun kurallarına uymadığı için başı belaya girmiş gibi görünüyor.

Kripto topluluk üyesi Aaron ve Austin Arnold kardeşler 31 Temmuzda yazdıkları tweette 214.000 abonesi olan kripto kanalı Altcoin Dailyin YouTube tarafından yasadışı faaliyetleri teşvik edici olduğu gerekçesiyle kapatıldığına yer verdi.

Twitter açıklamasında ”Biz bir haber kanalıyız” dedi ve “Hiçbir zaman yasadışı teşvikte bulunmadık. Bu nedenle itiraz gönderildi eklemesini yaptı.

Kardeşler #FreeAltcoinDaily gibi hashtagleri kullanarak Altcoin Daily’nin 27.700 Twitter takipçisine YouTube ile bağlantı kurup eski haline döndürülmesi için yardımcı olmalarını talep etti.

Aboneleri tarafından erişimin sağlanamadığı Altcoin Daily iki günü aşkın bir süre sonunda 3 Ağustos itibariyle YouTubeun yasağı iptal ettiğini bildirdi.

Kripto kanallarını hedefleme

YouTube Aralık 2019da kripto para birimi ile ilgili içeriğe sahip videoların kaldırılmasına karar verdi. Chris Dunn da dahil olmak üzere on binlerce aboneye veya daha fazlasına sahip kanalların videoları ile birlikte Crypto Beadles Robert Beadlesın sayfasının tamamen silindi. YouTube inceleme sürecinde bu yasaklardan birini “hata” olarak nitelendirdi.

Platform Haziran ayında “YouTubeun hizmet şartlarının ihlali sebebiyle Bitcoin.com kripto para birimi haber odaklı web sitesinin resmi kanalını kapattı. İtiraz edilmesinin ardından 40.000 abonesi bulunan kanal iki gün sonra aktif duruma getirildi. Diğer kripto içerik oluşturucuları Blockchain tabanlı bir YouTube kanalı olan Tone Vays ve BTC Sessions da dahil olmak üzere 24 saat çevrimdışı olduktan sonra kanallarını geri yükledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku