Gelecekte daha derin bir kripto pazarı görecek miyiz?

0 1

Geçtiğimiz hafta boyunca kripto piyasası dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoinin 11 bin dolarlık kritik direncini geçtikten sonra yeni bir yaşam kazanmış gibi görünüyordu. Aslında 2020 Bitcoin dahil olmak üzere dijital varlıklar için birden fazla açıdan önemli bir yıl oldu. Bununla birlikte daha fazla kullanıcı kripto para birimlerini ve dijital varlıkları daha erişilebilir buldukça akıllara bazı sorular geliyor. Örneğin Bitcoin durgunlaşırken piyasanın altcoinlerinin çoğu çok iyi gittiğinden kripto pazarı ani bir kayma mı yaşayacak?

Scoop podcastin son bölümünde Voyager CEOsu Steve Ehrlich Bitcoin ile ilgili sorunları ve son yıllarda kripto pazarının nasıl hızlı bir şekilde çeşitlendiğini tartıştı. Ehrlich kullanıcıların kriptoyu sadece Bitcoin açısından düşünmenin bir hata olduğunu söyledi. Son on yılda dijital varlık piyasası oldukça büyük bir büyüme göstererek farklı demografik özelliklere hitap eden değişken varlıklar ortaya çıktığını vurguladı.

Ehrlich: “Piyasanın Bitcoinden çok daha büyük ve daha derin olduğuna inanıyorum ve bu fikrin benimsenmesi gerek. Bu tıpkı sadece bir avuç hisse senedine yatırım yapmak istiyorum demek gibi bir şey. Kripto dünyasında çok daha fazlası var” dedi.

Geçen ay Bitcoinin 10 bin dolarlık dirence engellenmesine rağmen pazarın altcoinlerinden çoğunun kendi yükselişlerini başlatabildiğini gösterdi. Voyager’ın CEOsu kripto para biriminin geçen ay daha fazla benimsendiğini savundu ve Temmuz ayında tüm işlemci ve yatırımların yaklaşık yüzde 80inin Bitcoin dışı varlıklar etrafında toplandığını belirtti.

İlginç bir şekilde Arcane Research’ün en son raporunda sağlanan verilere göre orta büyüklükteki kriptolarda bir artış oldu ve bu varlıkların birçoğu dikkate değer getiri sağladı. Bununla birlikte Bitcoin’in pazardaki hakimiyeti  önemli kazanımları kaydeden dünyanın ikinci büyük kripto parasına  rağmen devam ediyor.

Ehrlich ayrıca bu kripto varlıkların kullanıcıları ve müşterileri için daha derin bir kripto pazarı oluşturmak için geliştirilmesi gerektiğini iddia etti. Kripto ve dijital varlıklarla uğraşan birçok yatırımcı için bu “daha derin kripto pazarı” sadece madeni paralarda daha fazla çeşitlilik sağlamakla kalmaz aynı zamanda kullanıcıların sadece Bitcoinden daha fazlası olan bir pazardan faydalanmalarını sağlayacağını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku