Kripto İşlem Platformu eToro, Yüksek Volatilite Nedeniyle Kripto Para Alımlarını Sınırlayabilir

0 5

 Sosyal ticaret ve yatırım şirketi eToro alım satım faaliyetlerinde bir artış olması durumunda kripto para alımını sınırlama olasılığını düşünüyor.

Şirket ticaret faaliyeti nedeniyle işlevselliği sınırlama için somut adımlar atmaya hazırlanıyor.. Bloombergin şirketin müşterilerine e-mail yoluyla bildirdiği yeni gelişmeye dayanarak yaptığı haber kripto para piyasasında dikkat çekti. 

Haftasonları Kısıtlama Gelebilir

EToroda sınırlı likidite ile birleşen kripto para birimi için “eşi görülmemiş ” talebin hafta sonları satın alma emirlerini sürdürmeyi imkansız hale getirdiği bildirildi. Şirket “Bu nedenle hafta sonları kripto para satın almak için siparişlere sınır koymamız gerekebilir” dedi.

EToro geleneksel finans piyasalarından farklı olarak 7/24 erişilebilen kripto para birimi alım satım seanslarının doğası gereği yüksek aktivitenin devam ettiğini kaydetti. Bloomberg ticaret faaliyeti yeni bir seviyeye yükselirse Bitcoin günde yüzde 20 düştüğünde komisyoncu kripto para satın almak için verilen siparişleri geçici olarak iptal edebilir.

 EToro Müşterileri Şirkete Kısıtlayıcı Tedbirler Nedeniyle Dava Açmak Niyetinde

Geçtiğimiz yıllarda şirketin Avrupalı ​​müşterileri sistemi marjı yüzde 100e çıkarma yeteneği olmadan fark için kripto para birimi sözleşmelerini (CFDler) kapatmakla suçladılar. Daha sonra kısıtlamalardan etkilenen müşterilerin sözcüsü Yuri Toplak hizmet müşterilerinin eToronun aracılık lisansını iptal etmek için Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna başvuracağını söyledi.

2021 itibariyle eToronun 17 milyondan fazla kullanıcısı var. 2006 yılında kurulmasına rağmen eToro hala Bitcoinin baskısını hissediyordu. Ancak eToro kripto para piyasasında ticaret faaliyetlerinin akışına ayak uyduramayan tek şirket değil. Daha önce popüler ABD merkezli kripto borsası Coinbasein Bitcoin oynaklığındaki artışla birlikte defalarca çevrimdışı olduğunu bildirdi. Bazı kullanıcılar daha sonra geleneksel borsalarda kullanılan sigorta kaldıracını taklit ederek kasıtlı teknik kesintilerin değiş tokuşundan şüphe duydular.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku