Kripto endüstrisi için muhteşem bir yaz

0 0

Yeni normali anlamaya çalışırken kripto paranın son aylarda zafer kazandığı somut bir gerçektir ve şimdiye kadar 2020ye geriye dönük bakıldığında kritpo dünyası kritik kütle noktasını geçen bir varlık sınıfı olduğunu gösteriyor.

Blockchain teknolojileri bankacılık kumar lojistik sağlık hizmetleri ve tarım gibi çok çeşitli endüstriler için sihirli bir çözüm olarak görülüyor. 2020’nin başından beri gösterdiği performans kripto sektörününö iyi bir şeye gittiğini gösteriyor. Bu makale yazıldığı sırada FTSE 100 % 18 düştü. Buna karşılık mavi çipli kriptolar olağanüstü bir büyüme yaşıyor: Ethereum yüzde 196 Bitcoin yüzde 52 ve Litecoin yüzde 30 arttı.

Perakende yatırımcılar için çeşitlilik artıyor: Finansal Yürütme Otoritesi araştırmasında İngilteredeki yetişkin nüfusunun azımsanmayacak oranının kripto varlıklarına sahip olduğunu bildirdi. Bu oran bir önceki yıla göre yaklaşık iki kat artarak% 5. Şaşırtıcı bir şekilde bu büyümenin çoğunluğu daha yaşlı bireylerde; Kripto sahiplerinin % 69u 35 yaşın üzerinde: Bu kitle yatırım konusunda bilgili ve hem yeni teknolojiler hem de önceki durgunluk döngüleri konusunda deneyime sahip. Ana borsalar 2020 yılı boyunca günlük işlem hacimlerinin arttığını kaydetti.

Kurumsal yatırımcılar da şaşırtıcı olmayan bir şekilde Bitcoin’i takip ediyorlar. Efsanevi Serbest Fon Yöneticisi Paul Tudor-Jones mayıs ayında Bitcoini enflasyona karşı bir koruma duvarı olarak övdü ve yatırımlarının % 1inden fazlasını Bitcoinde tuttuğunu doğruladı. 2020de rekor girişler yayınlayan dünyanın en büyük bitcoin yatırım şirketi Grayscale’de de bir cpşku ve seviç hakim.

DCG’nin kurucusu Barry Silbert fonun ikinci çeyrekte alımlarını artıracağına söz verdi. Haziran sonunda Grayscalein 184 milyon dolar değerinde 19.879 Bitcoin satın aldığı ve toplam coin sayısını yaklaşık 400.000e çıkardığı anlaşıldı. Şirketin şu anda yönetim altında 4.1 milyar dolarlık varlığı var ve bu rakam Mayıs 2019da 2.1 milyar dolardan neredeyse iki katına çıktı.

Dünyanın en iyi yatırım danışmanlarından bazıları da aynı fikirde ve bu büyük olasılıkla perakende kitlesine de yansıyor. Nitekim Googleın bitcoin aramaları bu yıl halving olayı sırasında zirveye ulaştı. Rich Dad Poor Dad kitaplarının yazarı ve önceki Emlak hayranı Robert Kiyosaki Bitcoinin önümüzdeki 3 yıl içinde 75.000 ABD Doları değerinde olabileceğini ve kriptonun gelecekte altının ve emlağın yerini alacağını tahmin etti.

Büyük platformlar da COVID sonrası gerçekliğimizin bir parçası olarak kripto varlıkları kabul ediyor gibi görünüyor.

Avrupa Komisyonuna yazdığı bir mektupta PayPal kripto para birimine ve dağıtık veritabanı teknolojisine uzun zamandır şüphe duyduğunu ama son zamanlarda ilgi duymaya başladığını teyit etti. 325 milyon platform kullanıcısına kripto alım satımı sağlayarak ve küresel kitleyi genişleterek fiyatlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacağı varsayılabilir. Mastercard Temmuz ayında sürekli büyüyen kripto para birimi kart programına ortak olmak amacıyla başvurmalarını teşvik etmek için kripto şirketleriyle görüşüyor.

Bütün bu olumlu gelişmeler dikkate alındığında 2020 yılının kripto endüstrisi için muhteşem bir yıl olacağından hiç şüphem yoktur.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku