Kripto dünyasında kadın

0 0

Dünyadaki çalışma çağındaki nüfusun yarısını oluşturan kadınların geleceği olan kripto para sektöründe aktif rol oynaması son derece önem teşkil ediyor.

Kadınlar bu yeni piyasaya ilgi duyduğu için olması gerektiği gibi bir ilerleme kaydediliyor. Kripto para piyasası kullanıcılarının % 5 ile % 7lik kesimini 2017 yılında kadınlar oluşturdu. Bitcoin fon operatörü Grayscale iki yıl sonra bir anket sonucunda BTC yatırımları ile ilgilenen kesimin % 43ünün kadın olduğunu bildirdi. Hindistan gibi yerlerde kripto yatırımcılarının çoğunluğunu kadınlar kapsıyor.

İlgi artışının sebebi

Kripto para birimlerinin potansiyel avantajları hakkında bilgi sahibi olan kadın sayısında artış oldukça sektördeki yeri de her geçen gün genişliyor. Kadınlar dijital para ticareti işleyişini öğrenmenin yanı sıra eğitim finansal içerme ve güçlendirmeden kripto ve bankacılık bağlantısına kadar geniş kapsamlı konulara ağırlık veriyor. Ayrıca kadınlar Blockchain yapay zeka (AI) büyük verilerde geliştiriciler ve stratejistler olarak görev alabilecek konuma geliyor.

Binance Banco ve Coinbase gibi önemli kripto şirketlerinin kadın kadrosunda önemli bir artış görüldü. Bu son iki borsa kadınlar tarafından kuruldu ve şu anda % 40 ile % 50si kadın olan bir işgücüne sahiptir.

Kripto sektörüne giren bazı kadınların konumlarını yükselterek kariyerlerinde ilerleme kaydettikleri görülüyor. Bunlardan biri olan Amiti Uttarwar Carnegie Mellonda okuduktan sonra bilgi sistemlerinde uzmanlaşarak Bay Areada çalıştı. Daha sonra Chaincode Labs aracılığıyla Coinbasede görev aldı. Şimdi ise Bitcoin Coreun ilk onaylanmış kadın geliştiricisi olarak görevine devam ediyor.

JP Morganda Blockchain lideri ve finansal kurumların Blockchain teknolojilerini nasıl kullanabileceğini araştırmaktan sorumlu Amber Baldet J.P. Morgandaki Blockchain Center of Excellenceın öncülüğüne yardımcı oldu ve Enterprise Ethereum Allianceın finans endüstrisi çalışma grubunun başkanı olarak görev yaptı.

Baldet şimdi Zcash Vakfının yönetim kurulunda kendi Blockchain girişimini yönetiyor. Clovyr tüketicilerin geliştiricilerin ve işletmelerin Blockchain tabanlı teknolojilerin dünyasını keşfetmelerine yardımcı olurken merkezi olmayan araçların ve ürünlerin geliştirilmesini teşvik ediyor.

Ayrıca kadınlar kripto para birimleri için altyapıyı destekliyor. Kadın Blockchain ve kripto para piyasa avukatları Amerika Birleşik Devletlerindeki çeşitli büyük hukuk firmalarında liderlik yapıyor.

Kadınlar yenilikçi iş fikirleri ile sektöre önemli kazanımlar sağlıyor. Arianeenin kurucu ortağı ve pazarlama müdürü Emmanuelle Collet bu isimlerden biridir. Fransız Blockchain projesi lüks pazardaki sahtekarlığı ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Ayrıca kadınlar hayırsever düzeyde de yardımda bulunuyor. Bitcoindeki ilk kar amacı gütmeyen kuruluş olan Bitgivein kurucusu Connie Gallippi gibi başarılı isimler bunlar arasında yer alıyor.

Daha fazla kadının sektörde yer alması için ne yapılmalı?

Blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili eğitimlerin daha kolay ve erişilebilir olması gerekiyor.

Kadın Blockchain öncüleri ve düşünce liderleri 2017 yılında Blockchainde çeşitlilik oluşturmak için bir araya geldi. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş yaşamın her kesiminden insanları eğitim tartışma ve katılım yoluyla Blockchain teknolojisine dahil etmek için güçlendirmeyi taahhüt etti. Ayrıca Avrupada kartlar fintech ve ödemelerde kadınlar için bir topluluk oluşturma konusunda kararlı EWPN de bulunuyor.

Mentorluk ve profil oluşturarak cinsiyet farkını daraltmak için daha fazla kadını kripto dünyasına katmak oldukça önem arz ediyor. Ayrıca her kadının iş dünyasında ve özellikle de kripto alanında başka kadınlardan oluşan bir ağ kurması gerekiyor.

Ekip çalışmasında çeşitliliğin karar vermeyi geliştirdiği stratejiyi şekillendirdiği ve temel konulara odaklanmaya yardımcı olduğu göz önüne alındığında herkes için önemli olan paranın geleceği olarak görünen kripto piyasasında kadınların aktif rol oynaması şarttır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku