XRP/USD paritesi, 0.25 Doların üzerindeki temel Fibo direncinde kapanıyor

0 0

Ripple (XRP/USD) Perşembe günü 0.2550 Dolara yakın olan önemli Fibonacci direncinin (Temmuz-Ağustos rallisinin %50 geri çekilmesi) üzerine çıktı ancak geç bir geri çekilme sonrasında günü bu seviyenin altında bitirdi. Parite Cuma günü konsolidasyonda kaldı ve Cumartesi günü biraz daha yükseğe çıktı. Yazım esnasında Ripple % 05 artış ile 0.2525 Dolar oldu.

Ripple teknik görünümü

Ripple 0.2550 Doların üzerinde günlük bir kapanış yapmayı başardığı takdirde Fibonacci % 38.2 geri çekilme seviyesini 0.2700 Dolar seviyesinde hedefleyecek. Bununla birlikte Göreceli Güç Endeksi (RSI) günlük grafikte 50nin yakınında yana doğru hareket ediyor. Bu durum ise paritenin yükseliş momentumunu toparlamak için zor bir zaman geçirdiğini gösteriyor.

                                                                 XRP/USD günlük grafik

Öte yandan Fibonacci % 61.8lik bir geri çekilme mevcut durumda 0.2360 Dolar seviyesinde bulunan kritik 100 günlük SMAdan önce 0.2400 Dolar seviyesinde geçici bir destek oluşturmuş gibi görünüyor. Son iki hafta içinde ikincisini dört kez test eden Ripple her denemeden sonra bir toparlanma gerçekleştirmeyi başardı. 100 günlük SMAnın altında bir günlük kapanışla yakın vadeli görünümün düşüşe geçmesi mümkün olup paritenin 200 günlük SMAyı 0.2150 seviyesinde hedeflemesi muhtemeldir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku