Kripto dolandırıcılığına maruz kalan Youtuber dan açıklama

0 0

Popüler bir Youtuber 20 Ağustosta 2.43 milyon aboneli kanalının hackerlar tarafından sahte bir XRP hediye kampanyası başlatmak için nasıl ele geçirildiğini anlattı.

Universo Curiosoyu yöneten David Damasceno tarafından yayınlanan bir videoya göre siber suçlular kendisine bir video düzenleme aracı sunan bir kişiden iletişim isteği aldıktan sonra hesabının kontrolünü ele geçirdi.

Sahte yazılım reklam gelirlerini de ele alan Zenium Editor olarak adlandırıldı ve Damasceno uygulamayı indirip yüklediğinde hasar meydana geldi. Kötü amaçlı yazılım kanalın kontrolünü ele geçirdi.

Tarih bilim ve gizem konularından bahseden YouTube kanalı daha sonra 100 milyon sahte bir XRP hediye ile ilgili videolar ve birkaç canlı yayın ile doldu ve kullanıcıların 2.000 ile 150.000 XRP gönderilmesi istendi.

Damasceno bilgisayar korsanlarının Universo Curiosonun sahipliğini yeniden kazanmak istiyorsa 10000 Dolar BTC değerinde bir fidye ödemesi istediğini iddia etti. Dolandırıcılar da popüler kanalı ele geçirerek yeterince fazla para elde edemedi.

Saldırıdan altı saat sonra Damasceno istenen ödül için onlara ödeme yapmadan kanalın kontrolünü geri aldı ve daha sonra aldatmaca ile ilgili tüm videoları kaldırmaya başladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku