Kripto borsası FTX, Compound un COMP ve cUSDT yi listeleyecek

0 1

Kripto para borsası FTX bu hafta merkezi olmayan borç verme protokolü Compoundun yönetişim tokeni COMP ve cUSDTyi listelediğini öğrendi. 

Borsa CEOsu Sam Bankman-Fried spot ticaret için hem FTX hem de FTX ABDde COMP ve cUSDTyi listeleyeceğini doğruladı. Bu arada uluslararası platformda COMP ve cUSDT için ABD doları cinsinden sürekli takaslar üç ayda bir nakit olarak ödenen vadeli işlemler ve USD ve USDTye karşı kaldıraçlı tokenler de dahil olmak üzere bir dizi vadeli ürün lansmanı yapacak. 

Blockman-Fried “[COMP] gerçekten heyecan verici bir proje ve DeFi için ileriye doğru büyük bir adım; buna ek olarak token şu anda çok fazla ilgi çekiyor” dedi. 

Bankman-Fried FTXin ayrıca Compound üzerindeki stabilcoin USDTnin birebir temsili olarak hizmet eden bir token olan cUSDTyi de listelediğini söyledi; çünkü şu anda Compoundun yapay tokenlerinden en popüleri olarak biliniyor. “Ayrıca USDT birçok FTX kullanıcısının önem verdiği bir şey” yorumunda bulundu.

Compound Pazartesi günü COMP kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Token Uniswapta listelendi ve şu anda merkezi olmayan borsada 147 dolardan işlem görüyor. Bu arada Coinbase bugün belirteci de listelediğini ve 22 Haziranda  COMP depozitosunu kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

FTXin COMP endeksi fiyatı kripto borsası Poloniexte COMP/ETH ve COMP/USDT FTXde Comp/USD ve FTX USta COMP/USD olmak üzere dört işlem çiftinden ortalama bir fiyat olacak. Bankman Fried FTXin Coinbasein fiyatını endeks fiyat hesaplamasına eklemeyi de düşüneceğini söyledi.

COMPin Uniswaptaki 24 saatlik işlem hacmi büyümeye devam etmesine rağmen -bugün 452% i 2670162 seviyesine yükseltti – düşük likidite ve yüksek fiyat volatilitesine sahip olduğu bilgisini atlamamak gerekiyor. Bankman-Fried göre Ftx tasfiye riskini azaltmak için COMP üzerindeki kaldıraç sınırlama olasılığı bulunuyor.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku