Kripto borsası COVID-19 a karşı teknoloji fonu yarışmasını başlattı

0 0

İsviçre Kripto Borsası Lykke COVID-19a karşı teknoloji fonu yarışmasını başlattı

Lykkenin yeni yarışması COVID-19un ardından ekonomik toparlanmaya yardımcı olmayı vaat eden yeni teknoloji önerilerini takip etmek için geliştiricilere para vermeye çalışıyor.

İsviçre kripto para birimi borsası Lykke toplam 200 bin İsviçre Frangı olmak üzere dört ödül sunacak.

Jüri üyeleri eski CFTC Başkanı Christopher Giancarlo Lykke CEOsu Richard Olsen ve Zürih Üniversitesinde profesör olan Ashkan Nikeghbali’den oluşacak….

Olsen büyük teknik inovasyonu ekonomik iyileşmenin bir sonraki aşaması olarak gördüğünü söyleyerek “Eksik olan ekonomik sistemin verimsizliğini ele alan derin inovasyondur. Hükümetlerin daha reaktif panik benzeri bir modda olmaları önemli bir konu. Şimdi ilk hengame ile insanlar işe geri döndüklerinde  stratejik olmak çok önemli vurgusunu yaptı.

Covid-19 pandemisinin yeni teknolojik çözümlere ilham vermedeki rolü hakkında yorum yapan Giancarlo “Krizlerin yaptığı şeylerden biri hayal gücünü ve yeniliği teşvik etmektir. Sakin bir zaman içerisinde insanlar işler yolunda ve olağan gittiği için gerilimle karşı karşıya kalmaz. Ve sonra ansızın küresel süreç üzerinde gerilim yaratan böyle büyük bir kriz yaşarsınız” dedi..

Başvurular tüm dünyadan kabul edilip 3 Temmuzda sona erecek…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku