Kraken’den Çarpıcı Cardano (ADA) Raporu: Artıyor!

67
Önde gelen kripto para borsası Kraken, dijital varlıklara olan talebi ölçen iki zincir üstü ölçümün Cardano (ADA) için yükseliş görünümü gösterdiğini söylüyor.

Cardano (ADA)’ya olan talep artıyor

Kraken, Mart 2022’deki zincir üstü kripto para özetinde, ADA’nın işlem ücretlerinin, yani piyasa katılımcılarının Blockchain’i kullanmak için ödemeye hazır oldukları maliyetin, bugüne kadar  yüzde 50’nin üzerinde arttığını söylüyor. ADA’nın işlem ücretindekiartış, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Tezos (XTZ) dahil olmak üzere diğer büyük kripto varlıklarının işlem ücretlerindeki genel düşüşün ortasında yükseliyor. Rapora göre, ADA işlem ücretleri bugüne kadar yaklaşık yüzde 51,5 artarak 0,33 dolar/tx’ten 0,55 dolar/tx’e yükseldi. Yalnızca Mart ayında ADA ücretleri yüde 37 arttı.
Cardano (ADA)'da Kritik Gelişme: Ralli Devam Edecek mi?
 
 Belirli bir dönemde zincir üzerinde aktarılan toplam kripto varlık miktarının ABD doları değerini temsil eden metrik, 2022’de Cardano için artan ağ talebini de gösteriyor. Rapora göre, zincir üzerindeki göstergeler, talep arttıkça ADA beklentilerinin parlak olduğunu gösteriyor. ADA’nın düzeltilmiş transfer değeri hacminin 7 günlük hareketli ortalaması yüzde 2.472 yükselerek 2,5 milyar dolardan 64,3 milyar ulaştı. Ayrıca, ADA’nın transfer hacmi yalnızca son 30 günde 22,5 milyar dolardan yaklaşık yüzde 186 arttı. Zincir içi talepteki bu artış, ADA’nın işlem ücretlerindeki artışla aynı zamana denk geliyor. ADA, diğer ölçümlerde iyi performans göstermedi. Cardano, ağ faaliyetlerinde yüzde 20’lik bir düşüşle Mart ayında aktif adresler açısından en kötü performansı gösteren oldu. Kripto varlığı ayrıca diğer kripto paralara kıyasla en önemli düşüş olan aylık aktif arzda yüzde 9 düştü. Cardano’nun piyasa değeri de kripto varlıklarının piyasa değerindeki genel artışa rağmen yüzde 6,6 düştü.

Analist: ADA dönüm noktasında

Popüler bir kripto para analisti, Ethereum (ETH) rakibi ve akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA) için “karar zamanının” geldiğini söylüyor. Yeni bir video güncellemesinde Cowen, 723 bin YouTube abonesine ADA’nın şu anda Ethereum’un 2016/2017 piyasa yapısını yansıtıyor olabileceğini söylüyor. Ethereum,  2017’de 100 kattan fazla artmadan önce 2016 sonlarında kısa süreliğine yeni düşük seviyelere düşmüştü. Cowen’in belirttiği gibi, ADA yakın zamanda, 20 haftalık basit hareketli ortalamadan (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamadan (EMA) türetilen ve bir piyasa göstergesi olan boğa piyasası destek bandına tekrar dokundu. Cardano an itibariyle 1,07 dolardan işlem görüyor, bu bir hafta önce işlem gördüğü fiyatla aynı. Bununla birlikte, piyasa değerine göre dokuzuncu sıradaki kripto varlığı geçen ay neredeyse yüzde 43 arttı.
Cowen, Cardano’nun Ethereum’un 2016/2017 fiyat hareketini taklit ederse, ADA’nın önümüzdeki iki ay içinde mevcut aralığının 2.60 dolar civarındaki en üstüne geri dönmesi gerektiğini açıklıyor. Analist, “ADA, dönüm noktasında! Ethereum, 2016/2017’de aynı piyasa yapısına sahipti. Bu aralıkta, konsolide oluyordu. Sonuçta bu aralığa çıktıktan yaklaşık bir yıl sonra boğa piyasası destek bandına geri döndük. ETH, yaklaşık bir aydan bir buçuk aya kadar bu seviyede konsolide oldu ve sonra ivme kazandı. ADA, bu oluşuma çok benziyor.” açıklamasını yaptı.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku