Elon Musk’ın Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini Ortalığı Karıştırdı!

3.955
Kripto para sektörü, yeni bir zaferi kutlarken, Tesla CEO’su Elon Musk da Bitcoin (BTC)’in 69 bin dolara yükseldiğini öngören bir meme paylaştı.

Elon Musk’ın fiyat tahmininin arkasındaki gerçek!

Lider kripto para birimi Bitcoin, Eylül ayının durgun fiyat hareketinden sonra, Ekim ayına muhteşem bir başlangıç yaptı. Birçok analist ve teknik verinin öngördüğü gibi, BTC’nin 4. çeyrekte iyi bir performans sergilemesi bekleniyor. Bitcoin, an itibariyle 64.500 doların üzerinde işlem görürken, Musk’ın sabah erken saatlerde attığı tweet’te yer alan görselde Bitcoin 69 bin dolar, Ethereum (ETH) ise 4200 dolar civarında görünüyor.

 

Musk, birbirine sarılarak kripto paraların fiyatını izleyen bir çifti betimleyen meme paylaştı. Çift, yatakta uzanırken BTC ve ETH fiyatlarını izliyor. Bitcoin, dün  düzeltme yaşamadan önce, boğaşar fiyatı 67 bin doların biraz üzerine taşımayı başardı. Öte yandan bazı kripto para fenomenlerine göre 69 bin ve 420 rakamlarının arkasında farklı bir mesaj var. Bilindiği üzere 420 sayısı, Musk’ın Tesla’yı hisse başına 420 dolardan özel olarak almakla ilgili tweet atmasından sonra (ve bunu yaptığı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edildikten sonra) artık Tesla ile ilişkilendiriliyor.

Bitcoin ve Ethereum fiyatı: Tesla Model S ve 69.420 rakamı

Bu nedenle Pomp gibi bazı fenomenler, 69.420 dolarlık Musk tahmininin, gerçek bir fiyat tahmini olmadığını şakayla karışık olarak Musk’ın kendi dünyasındaki önemli rakamları yansıttığını belirtti. Bilindiği üzere 69 sayısı, Musk için özel bir öneme sahip. Geçen Ekim ayında Tesla Model S’nin fiyatı da 69.420 dolar olarak değiştirilmişti. Kripto para dünyasını sallayan tweet’leri ile göndeme gelen Musk’tan daha fazla 69/420 şakası bekleyebileceğini söylememiz mümkün.

 

Kripto para piyasasının gözü Bitcoin fiyatına odaklanmışken, Elon Musk’ın paylaştığı meme’de lider altcoin Ethereum 4200 dolardan işlem görüyordu. ETH, an itibariyle 4170 dolardan işlem görürken, kripto para biriminin ATH’si ise 4356 dolar. Lider altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 3.8 oranında uzakta. Lark Davis gibi analistler, ETH fiyatının 10 bin dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku