Kraken Yöneticisi Bitcoin “Her Kükrediğinde Ortaya Çıkan Boş Gürültülere” Sert Eleştirilerde Bulundu

0 0

Kraken kripto para borsasında büyümeden sorumlu yönetici Dan Held Bitcoinin büyük boğa koşusunun ortasında ortaya çıkan korku belirsizlik ve şüpheye karşı yatırımcılara iyimserlik çağrısında bulundu. 

Uzun süredir Bitcoin yatırımcısı olan Held Bitcoin her kükrediğinde Bitcoin karşıtlarından her zaman boş gürültüler geldiğini söylüyor.

“Bitcoin ne zaman bir boğa koşusu yapsa muhalifler Korku Belirsizlik ve Şüphe ya da biz Bitcoincilerin FUD lakabını taktığımız algı nedeniyle BTCnin başarısız olacağını rasyonelleştirerek biz kripto para yatırımcılarını köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar.”

St.Louis Federal Rezerv Bankası tarafından yayınlanan bir makaleye atıfta bulunan Held Bitcoinin gerçek bir değeri olmadığı iddiasını çürütüyor.

Federal Rezerv Bitcoinin gerçek bir değeri olmadığını söylemişti. Buna cevap olarak Held. “Asıl devletlerin para birimlerinin hiçbir değeri yoktur ve kalkıp Bitcoini gerçek bir değeri olmadığından şikayet etmek mantıksızlık. Hayır ABD doları altınla desteklenmiyor! dedi. 

Kripto uzmanı ayrıca BTCnin başarısız olmaya mahkum bir balon olduğu fikrine de değindi.

“Bitcoin kesinlikle bir balon değildir. Dünyaya şimdiye kadar yaratılmış en iyi dijital değer deposunu sunarak insanların ele geçirmesi zor olan değeri depolamasına ve bunu dünyadaki herhangi birine izinsiz olarak aktarmasına olanak tanıyor. “

Yasadışı Faaliyetler Ekolojik Endişeler ve Piyasa Manipülasyonu

Bitcoinin yasadıiı amaçlarla kullanılmasına gelince Held BTCnin kara para aklama ve terör finansmanı için düşük riskli bir varlık olduğunu söylüyor.

“Küresel olarak yılda yaklaşık 2 trilyon dolar aklanıyor Amerikalılar uyuşturuculara yılda 150 milyar dolar harcıyor kripto para piyasa değeri 1.1 trilyon dolar. Sorun fonların gizlenmesini zorlaştıran şeffaf defterler üzerinde çalışan Bitcoin veya kripto değil devlet parasıyla ilgili. “

Ek olarak Held önde gelen kripto para biriminin çevre için bir tehdit oluşturduğuna dair suçlamalara cevap olarak Bitcoin madenciliği faaliyetleri tarafından tüketilen yıllık maliyete ve enerji miktarına dikkat çekti.

 “Altın madenciliği finans sistemi hükümet mahkemeler ordu özçekimler ya da Kardashianları izlemenin enerji tüketimiyle karşılaştırmadan enerji tüketiminden şikayet etmek. Elektriği satın aldınız o enerjiyi öznel olarak kullanmanızı gözetleyecek ahlaki bir “elektrik polisi” yok. “

Piyasa manipülasyonu söz konusu olduğunda Held tüm piyasaların manipüle edildiğini belirtti. Bankaların yalnızca son on yılda piyasaların ve finansal araçların manipülasyonundaki rollerinden dolayı 300 milyar doların üzerinde para cezasına çarptırıldığını vurguladı.

Held ayrıca şirketin bir düzenleyici kurum tarafından dava edilmesi durumunda BTCnin çökebileceğini öne süren mevcut Tether (USDT) örneğini de reddediyor.

“Bitcoinin piyasa değerinin yalnızca yüzde 3ünü temsil eden bir stabilcoinin iflas ederek Bitcoine zarar verebileceğinden endişeleniyor. Tether ihraçlarının tamamen üretildiği (ki öyle değil) bir durum olsaydı bu Bitcoin için harika olurdu çünkü insanlar Bitcoin almak için Tether ve diğer stablecoinleri satacaklardır “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku