Kraken Stratejisti: 2021 in Sonunda S amp P 500 deki Büyük Şirketlerin Yarısı Bitcoin e Yatırım Yapmış Olacak

0 0

Kripto borsası Kraken Bitcoinin önümüzdeki yıl ulaşacağı benimsenme seviyesi hakkında bir tahmin yaptı. Bitcoinin Kraken stratejisti Pierre Rochard tarafından sunulan bir makalede Bitcoinin benimsenme seviyesi bir değer deposu olarak artması nedeniyle patlayacak. Rochard şunları söyledi:

En cesur tahminim S&P 500deki dünyanın en büyük şirketlerini ele alırsak 2021in sonunda bu şirketlerin yarısından fazlasının bilançosunda Bitcoin olacağını düşünüyorum. Peki neden? Çünkü Bitcoin satın almak için hisse çıkarmak hisse senedi fiyatınızın seyrelmeden daha fazla yükselmesine neden olur.

Rochard’ın tahminleri MicroStrategy ve Square gibi şirketlerin yaptığı rezerv stratejisindeki değişikliklerle destekleniyor. Nakit akışlarının yüzde birini Bitcoine tahsis ederek bu şirketler bir domino etkisi başlattı. Bu anlamda Rochard şunları söyledi:

Bunu gösteren piyasa verilerimiz var. Bitcoinin büyük miktarda kurumsal olarak benimsendiğini göreceğiz ve hatta MicroStrategy CEOsu Michael Saylorun başarılarına hep beraber şahit olacağız. Büyük şirketler büyük miktarda Bitcoin satın almak için büyük miktarlarda tahvil ve sabit gelirli enstrümanları çıkaracaklar.

MicroStrategy’nin daha fazla Bitcoin elde etmek için yaptığı borçlanma bankacılık kurumları tarafından reddedildi. Şirketin hisseleri puanlarına bir ceza aldı ve onları CitiBank tarafından bildirildiği üzere “tarafsız” bir tavsiyeden “sat” tavsiyesine taşıdı.

Bununla birlikte yüksek talep Saylor liderliğindeki şirketin teklifini 400 milyon dolardan 600 milyon dolara yükseltmesine olanak sağladı. Piyasanın benzer tekliflere aç olduğunu belirten Rochard bunun nihayetinde herhangi bir işlemi bitirmek için bir araç olarak Bitcoinin toplam hakimiyetine yol açacağına inanıyor.

Dolar istemiyorum diyecekler. Bitcoin istiyorum. Çünkü bana dolar verirseniz değerini çok çabuk kaybedeceğini biliyorum. Ve bu yüzden bana Bitcoin ile ödeme yapmanı istiyorum. Ve bu nedenle gönderenin onlara dolar mi yoksa Bitcoin mi gönderdiği önemli değildir.

Ve bence giderek daha fazla şirket Bitcoin piyasasına katıldıkça ve Bitcoini hazine rezerv varlığı olarak kullanmaya başladıkça doları Bitcoine dönüştürmek zorunda kalmanın işlem maliyetlerinden kaçınmak için Bitcoin ile ödeme almak isteyeceklerini düşünüyorum.

Grayscale Bitcoin Fonunda (BTC) 10 milyar doları aştı

Yatırım şirketi Grayscale iş modelinde Bitcoini benimseyen kuruluşlardan biri oldu. 2020de Grayscale’in yönetim altındaki varlıkları iki katına çıktı ve rekor seviyelerde. Şu anda yönettikleri varlıkda toplam 155 milyar dolar rapor ettiler.

Bu miktarın 13 milyar doları Grayscale Bitcoin Trusta tahsis edildi. Karşılaştırıldığında finanse edilen en büyük ikinci Grayscale ürünü 1.8 milyar dolar ile Grayscale Ethereum Trust ardından 104 milyon dolar ile Litecoin ve 79 milyon dolar ile Ethereum Classicteki fon geliyor.

CNF tarafından bildirildiği üzere Grayscale Bitcoin için artan satın alma baskısına katkıda bulundu. Firma yeni çıkarılan tüm Bitcoinin yüzde 77sini satın aldı. Trend 2021de devam ederse uzmanlar bir likidite krizi ve kripto para biriminin fiyatının keşfedilmemiş bölgeye daha fazla yükseleceğini tahmin ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku