Kraken Raporu: Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatı Bu Yönde İlerleyecek

0 150

Kripto para borsası Kraken’ın aylık raporuna göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) en iyimser ikinci aya girdi ve sonunda yeni yükselişlerle yollarına devam edebilirler. Bununla birlikte, rapor, tarihin tekerrür etmesi durumunda, lider kripto para biriminin daha yüksek seviyeleri görmeden önce, 10 bin dolarlık bir fiyat düşüşü yaşayabileceğini öngörüyor.

Fiyat Tahmini

Genel olarak, Mart, en büyük iki dijital varlık olan BTC ve ETH’nin yeni rekorlar kırdığı kripto para piyasası için olumlu bir ay oldu. Deneyimli ABD borsası Kraken, sektörün gelişimi hakkındaki aylık raporunda, Bitcoin’in nihayetinde yüzde 30 oranında arttığını ve art arda altıncı ayını yeşil renkte kapattığını belirtti.

Bu, varlığın Kasım 2012 ile Mayıs 2013 arasında arka arkaya yedi ay arttığı 2013 yılından bu yana en uzun aylık galibiyet serisi. Tarih, BTC’nin Nisan ayından sonra bu rekorla eşleşebileceğini gösteriyor ki bu ortalama yüzde 51’lik bir artışla, BTC’nin en iyi performans gösterdiği en iyi ikinci ay.

Bitcoin yeni aya yaklaşık 59 bin dolar’dan girerken, yüzde 50’lik bir artış onu 90 bin dolar’a kadar çıkaracak.

Ether’de ise, Kraken daha da iyimser görünüyor. Rapor, varlığın şu anda iki ana seviye arasında bulunduğunu söyledi:1,462 dolar ve 2,695 dolar ve ikincisini bir sonraki “büyük direnç testi” olarak vurguladı.

Ayrıca araştırma, logaritmik regresyon eğrilerine dayalı olarak bu piyasa döngüsü sırasında ETH’nin potansiyel zirvesini tahmin etti. İkinci en büyük kripto para birimi önceki boğa koşusunu takip ederse, fiyatı yaklaşık yüzde 700 artarak 15.238 dolar’a çıkabilir.

Böyle bir yükselişin gerçekten gerçekleşmesi durumunda, ETH’nin piyasa değeri, BTC’ninkini geride bırakacak.

Olası Düşüşler

Kraken, kripto piyasasının geleceği konusunda genel olarak yükseliş eğilimi gösterse de, rapor, iyimser tahminlerden herhangi biri gerçekleşmeden önce, birkaç geri çekilme senaryosu konusunda uyardı.

BTC’nin boğa piyasası desteğinin iki haftalık hareketli ortalamadan oluştuğunu açıkladı: 20W EMA ve 21W SMA. Önceki döngülerde, kripto para birimi her ikisini de yükselmeden önce test etti, ancak devam eden boğa koşusu sırasında aynı şeyi henüz yapmadı.

Olumlu tarafta, her iki hat da yılın başından bu yana sırasıyla 1.822 dolar ve 1.681 dolar ile ortalama olarak artıyor. Yine de mevcut hız, “potansiyel bir boğa piyasası düzeltmesinin yüzde –29’dan yüzde –36’ya, kabaca yüzde –17’den  yüzde – 25’e düşeceğini” gösteriyor.

Bu yüzdeleri dolar bazında değerlendirdiğinde,  Kraken, Bitcoin’in 44.165 dolar veya 48.702 dolar ‘a kadar düşebileceğini tahmin etti.

ETH’nin durumunda, ayılar, yukarıda bahsedilen bandın 1.462 dolarlık kısmının altına düşerlerse, varlığı üç haneli fiyat bölgesine yaklaştırabilir. Başka bir deyişle, Eter’in yoluna devam edebilmesi için bu seviyenin üzerinde kalması gerekir; aksi takdirde yüzde 50’den fazla düşüş riski vardır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku