Kraken CEO’su: Bitcoin (BTC) Sonsuzluğa Doğru Yol Alıyor

0 98

Kraken kripto para borsası CEO’su, Bitcoin’in  “sonsuzluk” değerinde olacağını ve insanlığın yakında, lider para birimini, ABD doları ile fiyatlandırmayı bırakacağını söyledi.

4 Mart’ta Bloomberg’e konuşan Jesse Powell, Bitcoin fiyatının 50 bin dolar’ın üzerine çıkmasıyla, Bitcoin’in devasa bir ralli için hazırlandığını belirtti.

Powell: Bitcoin’in On Yıl İçinde 1 Milyon Dolar’a Ulaşması Makul

Bloomberg TV’ye gelecekteki fiyat yörüngesi hakkında yorumlarını paylaşan Powell:

“Tabii ki, biliyorsunuz, sadece spekülasyon yapabiliriz, ancak bunu dolar cinsinden ölçtüğümüzde, fiyatın sonsuza gideceğini düşünmelisiniz”

“Bu ulusal para birimi sadece elli yaşında, şimdiden aşırı zayıflık belirtileri gösteriyor ve çok yakında insanların, eşyaların ve her şeyin fiyatını Bitcoin ile ölçmeye başlayacağını düşünüyorum.”

Powell, Çarşamba günü dolar’ın zayıflaması, piyasadaki makro satış üzerine yorum yaptı ve bunun, Bitcoin üzerinde neredeyse hiçbir etkisi olmadığını ifade etti. Aynı zamanda, ABD ulusal borcu tarihte ilk kez sessizce 28 trilyon doları geçti.

50 bin dolarlık desteğin reddedilmesine rağmen, Bitcoin boğaları hala iyimser.

Powell şunları ekledi: “Bitcoin’e inanan insanlar bunu görüyorlar … Bitcoin, bu dünyanın tüm para birimlerini tahtından edecek, bu yüzden temelde doların piyasa değeri ne olursa olsun, hatta euro ve tüm bunların birleşimi ancak Bitcoin’in değerinde olabileceği anlamına geliyor.”

Altın’ın Şansı Yok

“Bence yakın vadede insanlar, Bitcoin’i altının yerini alan bir değer deposu olarak görüyorlar, bu yüzden önümüzdeki on yıl içinde fiyat hedefi olarak 1 milyon dolar’ın oldukça makul olduğunu düşünüyorum.”

Daha önce belirttiği gibi Bitcoin, Şubat ayını, Stok Akış Model’inin belirlediği hedefin yüzde 26 üzerinde kapattı ve bu modelin yaratıcısı PlanB hala bu yıl, BTC fiyatının 100 bin dolara  ulaşacağından emin.

Kraken yöneticisi Dan Held, altın tutkunu Peter Schiff’in altına karşı yapılan bir bahsin kaybedilen bir bahis olduğu yönündeki iddialarına cevaben, “Bitcoin başlangıcından bu yana altını eziyor,” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku