Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay: Kripto para üzerinde çalışıyoruz

0 3

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay sosyal yardımların yapılabileceği belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını gerçekleştirebilecekleri ve vergi tahsilatının yapılabileceği “şehir coin (kripto para)” uygulaması üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Altay Cumhurbaşkanlığı himayesinde ATO Congresiumda düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisindeki belediye başkanları oturumunda projelerini anlattı.

Belediyelerin ve başkanların en önemli görevinin “para bulmak” olduğunu belirten Altay şöyle devam etti:

“Block chain üzerinde bir çalışma yürütüyoruz. Biz acaba bir şehir coin üretebilir miyiz diye çalışıyoruz. Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz? Ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz diye çalışıyoruz. Belki ileride yasal düzenlemeyle belediyenin aldığı vergileri de eğer bu coinlerle alabilirsek kendi ekosistemimizi oluşturabiliriz.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku