KOLOMBİYA NEDEN BİTCOİN ATM LERİ İÇİN BİR MERKEZ OLDU?

0 2

Amerikan ATM ağı Athena Bitcoin Latin Amerikadaki agresif büyümesini sürdürüyor. Kolombiyada şu anda beş şehirde 17 ATM var.

Kolombiyanın ikinci en büyük şehri olan Medellin bu ay üçüncü bitcoin ATM yüklemesini gördü ve ülkedeki toplam makine sayısını 17ye çıktı. Ama bu makineleri kim kullanıyor? Athenaya göre Kolombiyadaki Venezüellalılar ATMlerin en büyük kullanıcıları olup teknoloji veya pazarlama alanında çalışan serbest çalışanlar tarafından yakından takip ediliyorlar. Athena’nın Latin Amerika yönetecisi Matias Goldenhörn;

Kolombiyada daha fazla hacim var – daha fazla işlem ve günlük işler için kripto para kullanan çok kişi var

Kolombiyada ödemeleri bitcoinde alan bir sürü iş yeri sahibi var kripto larını kullanarak  ATMlerden paralarını alıyorlar. Bunun dışında ATMleri kullanarak kripto alan insanlar da var. Bunlar Kolombiyada sahip olduğumuz iki ana kullanıcı. ”

Kolombiyanın en büyük beş kentinde kurulan makineler Bitcoin (BTC) bitcoin cash (BCH) litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) yi destekliyorlar. Şirket ayrıca her gün ülkeye geçmekte olan binlerce Venezuelalı için  sıcak nokta olan Cucuta sınır kasabasında bir tane açmayı planlıyor. Athena ayrıca Arjantin Meksikada ve  Şilide bir ATM daha açtı.

Athena’nın ATMleri kullanıcıların banka hesabı banka kartı veya kredi kartı olmadan kripto satın almalarını sağlamak için tasarlandı. ABD genelinde dağılmış 70e yakın makine var ve şirket   insanların kripto para birimini akıllı telefonlarında olan bir kripto cüzdanı ile 90 saniyede alabileceğinin sözünü veriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku