BLOCKSTREAM FİRMASI UYDU ARACILIĞI İLE ÖDEMELERE LİGHTNİNG NETWORK EKLEDİ

0 0

Forbesın haberine göre Blockchain teknoloji firması Blockstream yaptığı bir duyuru ile uydu servisini Asya-Pasifik bölgesine kadar genişlettiğini açıkladı.

Halen betada olan uydu servisi şimdiden Afrika Avrupa Güney ve Kuzey Amerikada mevcut durumda. BlockstreaminKullanıcıların Lightning Networkte mikro ödeme yöntemleri kullanarak ödeme yapmaları sağlayan. şifrelenmiş mesajlar almak için uyduların kullanılmasına izin veren yeni bir uygulama programlama arabirimi (API) başlattığı bildirildi. Blockstream CSO Samson Mow “Bitcoin her zaman alışılmamış paralarla ilgili olmuştur ve şu anda sansasyonel olmayan iletişimlerimiz vardır” diyerek harekete bir bakış açısı getirdi.

Forbesun özetlediği gibi iddialı Bitcoin uzay inisiyatifi internete erişim konusundaki bağımlılıktan kripto kullanımını serbest bırakmayı ve Bitcoin ağının güvenliğini en üst düzeyde sağlamlaştırmayı amaçlıyor. Blockstream CEOsu Adam Back dergiye şunları söyledi:

Bitcoin ağının artan sağlamlığını ve daha düşük katılım maliyetinin işletmelerin yedekleme hizmetine güvenmelerine ve gelişmekte olan pazarların bitcoin ağına daha düşük bir maliyetle birincil erişimi olarak kullanılmasına katkıda bulunduğunu görüyoruz. ”

En son genişlemesiyle Blockstream Satellite Grönland ve Antarktikanın uzak bölgeleri hariç tüm dünyayı kapsıyor. Dahası artık uydular tarafından yayınlanan veriler tüm tarihsel Bitcoin işlem verilerini kapsayacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku