Kod Geliştiricileri Bitcoin’in Lightning Ağını Ethereum’a Bağlamaya Çalışıyor

0 1

Bitcoin ve Ethereum meraklıları arasında çoğu zaman tartışmalar yaşanırken etkili bir oyun girişimi iki kripto para birimini daha da yakınlaştırmaya çalışıyor.

Blockade Games isimli girişim 31 Temmuz’da Ethereum akıllı sözleşmesinin çalışmasını sağlayacak şekilde bir bitcoin Lightning işlemi göndererek iki ağ arasında bir köprünün başarılı bir şekilde kurulduğunu açıkladı.

Şirket kodunu Rinkeby test ağında çalıştırdı ve önümüzdeki birkaç hafta içinde ana ağa (gerçek Ethereum kullanarak) yerleştirmeyi planlıyor Blockade Games CTO’su Ben Heidorn CoinDeske yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

Tüm bu testler Ethereumun üzerine inşa edilecek olan yeni rol yapma oyunu olan Neon Alanına  Lightning ağı desteği ekleme planlarını içeriyor 

Heidorn Çarşamba günü yayınlanan yeni bir blog yazısında testte ilerlemenin hem Bitcoin hem de Ethereumun gelecekte önemli bir rol oynayacağına ilişkin kapsamlı bir adım olduğuna inandığını ifade ediyor. Şirket özellikle Ethereumun diğerlerinden belirgin şekilde benzersiz olan misli varlıkların veya dijital varlıkların geleceği olduğuna inanıyor.
Blog yazısı şöyle devam ediyor:

“Bitcoinin paranın geleceği olduğuna inanıyoruz ve oyuncularımızın çoğu hepsi olmasa da fonlarının çoğunu Bitcoinde tutmayı tercih edecek. Ethereum ve diğer blok zinciri ağlarında mevcut tüm altyapıyı kullanırken Bitcoin ağında en büyük destekçilerimize ve oyuncularımıza hizmet etmeyi mümkün kılmak istiyoruz. Bu nedenle kod geliştiriciler kullanıcıların Ethereum organizasyonlarını başlatmak için Lightning bitcoin ödemeleri gönderebilmelerini istiyorlar.”

Blog yazısında aynı zamanda “Bitcoin Lightning ağı ödemelerini entegre ederek doğrudan Bitcoindeki anlık ödemeleri kabul edebiliyoruz ve anında bir alıcının Ethereum veya Loom Network cüzdanına yepyeni bir Neon District varlığını aktarmak gibi herhangi bir zincirdeki bir dizi olayı anında başlatıyoruz” ifadeleri kullanılıyor.

Heidorn yapmış olduğu açıklamada “bu eşsiz Lightning işleminin kodu henüz halka açık değil. İndirip kullanmaya hazır ve güvenli olduğundan emin olduktan sonra kullanıma açacağız” vurgusu yapıyor.

Heidorn Bitcoin ve Ethereum meraklıları arasında sık sık yaşanan gerilime ilişkin olarak da iki kripto para biriminin “aynı paranın iki yüzü” olduğunu ifade ediyor ve şöyle diyor:

“Bağımsızlığı gizliliği ve özerkliği koruyan bireyler söz konusu olduğunda özellikle de kripto paraların popülaritesi artıp daha büyük sosyal ve politik saldırılarla karşı karşıya kaldıkları için yaşanan gerilimler ve kavgaların hepsi geçmişte kalmış olacak.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku