Bitcoin işlemleri 2019 da rekor kırdı

0 0

Mevut değeri 2019 yılının en yüksek seviyesinin yüzde 30 altında olan kripto para Bitcoin ile yapılan işlemler tarihin en yüksek seviyesine ulaştı. 

Kanada merkezli Bitcoin portalı Shakepayın verilerine göre günlük Bitcoin işlemlerinin hacmi 350 bin doları aştı.

Bitinfochartsa göre Bitcoin işlemleri Aralık 2017de 490 bin dolara ulaşmıştı. O dönem Bitcoinin fiyatı 20 bin doları görmüştü.

Bitcoin en yüksek ikinci günlük işlem hacmini 450 bin dolarla Mayıs 2019da gördü. 

Şu an için ortalama günlük 360 bin dolarlık işlem seviyesine sahip Bitcoinin kümülatif işlem hacmi toplamı 2018 yılını geçti.

Bazı platformlar yukarıda belirtilen rakamların gerçeği yansıtmadığını söylüyor. Twitterda kripto para piyasası hakkında yorumlarda bulunan Ceteris Paribus hesabı Messari çizelgesine atıfta bulunarak günlük Bitcoin işlem hacminin 800 bin dolara ulaştığını belirtti.

Adamant Capitalin kurucu ortağı Tuur Demeester de Bitcoin işlem ücreti toplamının 1 milyar dolara yaklaştığına dikkat çekti.

Bitcoin ağındaki hashrate oranı geçtiğimiz günlerde tüm zamanların rekorunu kırmıştı. 
Yayınlanan verilerde 29 Temmuzda Bitcoin hashrate oranının 79 EH/snin altında olduğu görüldü.

Yüksek hashrate oranı durumunda madenciler blok mühürleme fırsatını artırıyor ve blok başına verilen ödülü toplayabiliyor. 

Ağdaki işlem hacmi arttıkça sistem artan kullanım ve bilinirlik sayesinde daha güvenli bir hale geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku