Kobra etkisi Bitcoin’i nasıl etkiler?

0 38

Eski Wall Street uzmanı ekonomi tarihindeki en büyük kobra etkisinin borsayı vurmak üzere olduğunu ve bu dururumun Bitcoin’le birlikte diğer kripto para birimleri üzerinde büyük bir etki yaratabileceğini belirtti.

Peki “kobra etkisi” tam olarak nedir ve bu kripto para piyasasını ne şekilde etkiler?

Kobra etkisi borsayı yerle bir edebilir

Eski Wall Street Uzmanı Larry McDonald CNBC çalışanı ve New York Timesın en çok satan kitaplar listesinde prestije sahip saygın bir yazar. Girişim modelini Morgan Stanleyye sattı daha sonra Lehman Brothersa katıldı ve burada yaklaşık 100 milyon dolar gelir elde etti.

McDonald büyük durgunluğu başlatan ipotek krizi konusunda uyarı yapan ilk finansal analistler arasındaydı. Tarihteki bu an Bitcoinin yaratılmasına neden oldu.

Ve McDonald şimdi dehşet verici bir uyarı ile geri döndü.

Wall Street uzmanı “Ekonomi tarihindeki en büyük kobra etkisinin erken aşamasındayız” diyor.

“Kobra etkisi” Delhinin kobralar tarafından istila edildiği eski bir hikayeyi ifade eder. Hükümetin yılanlara emanet edildiğini ima eder.

Açgözlülük kobra yetiştiren bireylere yol açtı bazıları ancak onları öldürüp gelirlerini arttırdı. Hükümet programı sonlandırmak zorunda kaldı ve sonuç olarak kobra nüfusu patladı.

Bitcoin kobra ısırığına karşı nasıl bir cevap verecek?

McDonald hükümetin şişirilmiş hisse senetlerine olan nakit akışını ve para arzı artışını kapattıktan sonra kobraların bolluğunu karşılaştırıyor.

Fiat şu anda piyasayı sular altında bırakıyor bu da Bitcoinin kısıtlı tedariki nedeniyle yapması imkansız bir şey.

McDonald’a göre bu para “ekonomiyi deflasyonist bir depresyondan kurtarmak için kullanılıyor”  ve teşvik çabaları ilk başladığından beri borsaya destek oluyor.

Ancak McDonald popüler Bear Traps Report blogunda yaptığı açıklamada bunun “hiperenflasyonist ekonomik çöküş” yaratılmasına karşı bir etkide bulunacağını ileri sürüyor.

McDonaldın uyardığı ortamda Bitcoin gerçek renklerini göstermek zorunda kalacak.

Son zamanlarda kripto para borsalar ile sıkı bir korelasyon içinde. Özellikle  2020’de çoğu zaman  S&P 500 ile uyumlu işlem gördü.

Olası bir  “kobra etkisi” borsayı mahvedip ve küresel ekonomiyi büyük bir durgunluğa gönderebilir. Bitcoin ve borsa arasında sürekli bir korelasyon da yıkıcı olabilir.

Bununla birlikte Bitcoinin sabit arzı Fedin para yazıcısına doğrudan muhalefet ediyor. BTC kıtlığını korurken daha fazla para arzı varlığın enflasyona karşı bir önlem olarak parlamasına yardımcı olmalıdır.

Altın bu nedenle iyi performans gösteriyor. Değerli metal McDonaldnin son kez korkunç bir uyarı verdiğinde yüksek oranları yeniden test ediyor.

Son iki yılda dünya ekonomik sıkıntı için hazırlanırken hem altın hem de Bitcoin sıkı rekabet içinde başbaşa performans gösterdiler.

Son zamanlarda altın kripto para birimini geride bırakmaya başladı. Bununla birlikte büyüyen para arzı McDonaldsın beklediği “kobra etkisi” içeriyorsa bunun yerine Bitcoin için mükemmel bir fırtına olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku