Kiyosaki ye göre, pandeminin bitişi Bitcoin i de bitirebilir

0 1

Ünlü yazar Robert Kiyosaki Covid aşısı ortaya çıktığında Bitcoinin piyasa değerinin büyük bir düşüş ile karşılaşacağını söyledi.

Bu yılın Mart ayında koronavirüsün yayılmaya başlamasıyla tüm finansal piyasalarda olumsuz bir tablo göründü. Bitcoin ağır bir darbe alırken borsada büyük düşüşler yaşandı. BTC 9.000 Dolardan 3.000 Dolara düştü ve tekrar 5.000 Dolara geri döndü. Yaklaşık iki ay sonra olması gerektiği seviyede yer aldı.

Buna rağmen Kiyosaki Bitcoinin olumlu seyrinin kalıcı olacağına inanmadı. Twitter aracılığıyla kaos sırasında bir araç olan Bitcoinin iyi bir iş çıkardığını ancak bir aşı geliştirildiğinde ekonomik krizin sona ererek Bitcoinin yeniden düşüş ile karşı karşıya kalacağını belirtti.

Ayrıca pandemi sona erdiğinde ABDnin bu zorlu zamanlardan kaynaklanan büyük borçlarla uğraşmak zorunda kalmasının Bitcoini de olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti.

ABD borcu. ABD iflası. 28 trilyon Dolarlık bilanço borcu. 120 trilyon Dolarlık bilanço dışı sosyal yükümlülükler… Aşı ortaya çıktığında ne olacak? Altın gümüş ve Bitcoin çökecek. Satın alma fırsatı. Asıl sorun pandemik değil. Gerçek sorun büyük ABD borcu… altın gümüş Bitcoin uzun vadede en iyi yatırımlar.

Bununla birlikte Bitcoinin düşüş görmesine rağmen olumsuz bir netice ile sonuçlanmayacağına da değindi. Aksine hem deneyimli hem de yeni başlayanlar için ilginç bir yatırım dönemi olacağını söyledi. Bitcoin altın ve gümüşün yaşayacağı fiyat düşüşünün insanlara daha düşük fiyatlarla satın alma fırsatı vereceğini ve böylece bu varlıkların pandemi olmadan önceki konumlarında olacağını düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku