Kiyosaki: Büyük banka krizinden önce Bitcoin satın alın

0 1

Ünlü ekonomi yazarı Robert Kiyosaki doların durumu gittikçe kötüleştiği için Bitcoin gibi güvenli limanlar satın almayı “düşünmek” için en iyi zamanda olduğumuzu söylüyor.

Popüler yazar Robert Kiyosaki dünyanın “büyük bir bankacılık krizi” ile karşı karşıya kalacağı için Bitcoinin önemli bir yatırım olduğunu belirtti.

Rich Dad Poor Dadın yazarı 21 Ağustosta bir tweette takipçilerine güvenli limanlara yatırım yapmayı “düşünecek” fazla zaman kalmadığını ve acele etmeleri gerektiğini söyledi.

“Büyük banka krizi hızla geliyor”

Kiyosaki: “Bunun nedeni Warren Buffettın banka hisselerini terk etmeyi seçmesiydi Buffet neden bankalardan kaçtı? Çünkü bankalar iflas etti. Banka sektöründe büyük kriz hızla yaklaşıyor” diye yazdı.

“Fed ve Hazine bankacılık sistemini devralacak mı? “Düşünecek” zaman değil. Ne kadar altın gümüş Bitcoin var? “

Kiyosaki Bitcoinin iyi bilinen bir destekçisidir ve sık sık halka satın bitcoin almalarını ve fiat paranın aşağı yönlü gidişatı ile aktif olarak ilgilenmelerini tavsiye ediyor.

Koronavirüs krizi hükümetlerin koronavirüs yanıtlarının zaten şişirilmiş kâğıt paraya mahkum olduğundan korkan çeşitli Bitcoin savunucularına paralel olarak fiat bağımlılığından çıkma çağrılarını daha da şiddetlendirdi.

Makro varlıkların toplu olarak çöktüğü Mart ayından bu yana araya giren dönemde hem Bitcoin hem de değerli metaller ABD doları endeksinin iki yılın en düşük seviyesine ulaşmasıyla desteklenen büyük kazançlar gördü.

Ürkütücü borsa rekorları karşısında doların zayıflığı

Ağustos’ta dünya ekonomisinin durumuna ilişkin yeni endişeler görünüyor. Amerika Birleşik Devletlerinde Federal Rezerv’in önceden 7 trilyon doların altına inen bilançosu şimdi bu seviyenin üzerine çıktı ve bu merkez bankasının geleneksel piyasalara müdahalesinin devam ettiğinin bir işareti.

S&P 500 koronavirüs ile ilgili belirsizliğe ve ortalama Amerikalı üzerindeki finansal etkisine rağmen bu hafta rekor seviyelere ulaştı.

Bu arada kurumlar bir fırsat olarak Bitcoine giderek daha fazla odaklanıyor. MicroStrategynin Temmuz ayı sonundaki 250 milyon dolarlık katılımının ardından Bitcoin vadeli işlemlerinin açık faizi bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5 milyar dolara ulaştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku