Kiyosaki: Büyük banka krizinden önce Bitcoin satın alın

Abone Ol
Kiyosaki: Büyük banka krizinden önce Bitcoin satın alın
Serkan Aydın
 • 22 Ağustos 2020
 • Yazar:

  Ünlü ekonomi yazarı Robert Kiyosaki, doların durumu gittikçe kötüleştiği için, Bitcoin gibi güvenli limanlar satın almayı "düşünmek" için en iyi zamanda olduğumuzu söylüyor.

  Popüler yazar Robert Kiyosaki, dünyanın "büyük bir bankacılık krizi" ile karşı karşıya kalacağı için Bitcoinin önemli bir yatırım olduğunu belirtti.

  Rich Dad Poor Dad'ın yazarı 21 Ağustos'ta bir tweet'te takipçilerine, güvenli limanlara yatırım yapmayı "düşünecek" fazla zaman kalmadığını ve acele etmeleri gerektiğini söyledi.

  "Büyük banka krizi hızla geliyor"

  Kiyosaki: “Bunun nedeni, Warren Buffett'ın banka hisselerini terk etmeyi seçmesiydi, Buffet, neden bankalardan kaçtı? Çünkü, bankalar iflas etti. Banka sektöründe büyük kriz hızla yaklaşıyor” diye yazdı.

  “Fed ve Hazine bankacılık sistemini devralacak mı? "Düşünecek" zaman değil. Ne kadar altın, gümüş, Bitcoin var? "

  Kiyosaki, Bitcoin'in iyi bilinen bir destekçisidir ve sık sık halka satın bitcoin almalarını ve fiat paranın aşağı yönlü gidişatı ile aktif olarak ilgilenmelerini tavsiye ediyor.

  Koronavirüs krizi, hükümetlerin koronavirüs yanıtlarının zaten şişirilmiş kâğıt paraya mahkum olduğundan korkan çeşitli Bitcoin savunucularına paralel olarak, fiat bağımlılığından çıkma çağrılarını daha da şiddetlendirdi.

  Makro varlıkların toplu olarak çöktüğü Mart ayından bu yana araya giren dönemde, hem Bitcoin hem de değerli metaller, ABD doları endeksinin iki yılın en düşük seviyesine ulaşmasıyla desteklenen büyük kazançlar gördü.

  Ürkütücü borsa rekorları karşısında doların zayıflığı

  Ağustos’ta, dünya ekonomisinin durumuna ilişkin yeni endişeler görünüyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde, Federal Rezerv’in önceden 7 trilyon doların altına inen bilançosu şimdi bu seviyenin üzerine çıktı ve bu, merkez bankasının geleneksel piyasalara müdahalesinin devam ettiğinin bir işareti.

  S&P 500, koronavirüs ile ilgili belirsizliğe ve ortalama Amerikalı üzerindeki finansal etkisine rağmen bu hafta rekor seviyelere ulaştı.

  Bu arada, kurumlar bir fırsat olarak Bitcoin'e giderek daha fazla odaklanıyor. MicroStrategy'nin Temmuz ayı sonundaki 250 milyon dolarlık katılımının ardından, Bitcoin vadeli işlemlerinin açık faizi bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5 milyar dolara ulaştı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kiyosaki ile ilgili her şey

  Kiyosaki: Büyük banka krizinden önce Bitcoin satın alın

  Kiyosaki: Büyük banka krizinden önce Bitcoin satın alın

  Ünlü ekonomi yazarı Robert Kiyosaki, doların durumu gittikçe kötüleştiği için, Bitcoin gibi güvenli limanlar satın almayı "düşünmek" için en iyi zamanda olduğumuzu söylüyor. Pop...

  • 22 Ağustos 2020
  Ünlü yazar net konuştu: Bitcoin alın

  Ünlü yazar net konuştu: Bitcoin alın

  Okurmarın en çok ilgil gösterdiği kitaplardan olan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, ünlü Amerikan iş insanı Robert Kiyosaki, bankacılık krizinin kapıda olduğunu ileri sürdü. ...

  • 22 Ağustos 2020
  Ünlü Yazar çok iddialı: Sizi Bitcoin kurtaracak

  Ünlü Yazar çok iddialı: Sizi Bitcoin kurtaracak

  Ünlü Yazar ve İş adamı Robert Kiyosaki, mevcut mali kriz sırasında Bitcoin'in tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Bunu bir ölüm kalım meselesi olarak gündeme taşıması ise, onu diğer ...

  • 20 Mayıs 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.