Bu şirket her hafta 30 milyon dolar Bitcoin alıyor

Abone Ol
Bu şirket her hafta 30 milyon dolar Bitcoin alıyor
Onur Altan Tan
 • 27 Mayıs 2020
 • Yazar: Onur Altan Tan

  Yönetimi altındaki 3.5 milyar doları aşkın kripto para ile yatırım şirketi Grayscale’in yeni çıkarılan Bitcoin’lerin yüzde 33’ünü satın aldığı belirtildi. Bu rakam da şirketin her hafta 30 milyon dolarlık BTC aldığını gösteriyor.

  Bir Reddit kullanıcısı tarafından yapılan hesaplamalara göre, Grayscale'in Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC) varlıkları son 3 ayda kaydedildi. 60 binden fazla BTC (yaklaşık 500 milyon $) eklendi. Toplam rakam 283.192 BTC'den 343.954'e yükseltildi.

  BİTCOİN İÇİN BU TARİHİ NOT EDİN... TIKLAYIN

  Grayscale tarafından alınan bu 60 bin BTC, yeni verilen Bitcoinlerin üçte birine eşit. Bu da şirket şirketlerinden gelen talebin artmaya devam ettiğini gösteriyor.

  Grayscale'in Bitcoin Ortaklığı, 2020 yılının ilk çeyreğinde haftalık ortalama 29.9 milyon dolar yatırım gördü. Bu rakam geçen yıl sadece 3.2 milyon dolardı.

  Grayscale, kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kişilerin ve kurumların, özel anahtarlar ve kelimeler gibi zor ve riskli işlerle zaman kaybetmeden bunu yapmalarını sağlıyor. Bu kişi ve kurumlara sadece bir hizmet ödeniyor. Şirketin bu yılın ilk çeyreğinde rekor 500 milyon dolar girişi oldu. Bu, 2019'un üçüncü çeyreğinde 350 milyon dolarlık rekoru iki katına çıkarıyor.

  Grayscale’in yönettiği varlıklar, çeşitli fonlara ayrılmış ve her bir fon ayrı bir kripto paraya tahsis edilmiş durumda. Bitcoin fonu, toplam fonun yüzde 89’unu oluşturuyor. Dolaşımdaki tüm BTC’nin yüzde 2’sine yakını sadece Grayscale tarafından tutuluyor.

  Diğer fonlar arasında Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Clasic, Horizen, Litecoin, Stellar Lumens, XRP ve Zcash bulunuyor. Şirketin büyük kripto paraları bir araya topladığı Digital Large Cap Fund adında ayrı bir fonu daha var. Kripto paralar arasında Bitcoin’den sonra en büyük pay Ethereum’da. 290 milyon dolar olan Ethereum Classic'i 73 milyon dolar ile Ethereum Classic takip ediyor.

  Grayscale 2013 yılında Digital Currency Group tarafından oluşturuldu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Grayscale ınvestments ile ilgili her şey

  Bu şirket her hafta 30 milyon dolar Bitcoin alıyor

  Bu şirket her hafta 30 milyon dolar Bitcoin alıyor

  Yönetimi altındaki 3.5 milyar doları aşkın kripto para ile yatırım şirketi Grayscale’in yeni çıkarılan Bitcoin’lerin yüzde 33’ünü satın aldığı belirtildi. Bu rakam da şirketin...

  • 27 Mayıs 2020
  Grayscale, yeni Bitcoin’in yüzde 34'ünü biriktiriyor

  Grayscale, yeni Bitcoin’in yüzde 34'ünü biriktiriyor

  Bir kripto yatırım fonu yöneticisi ve Barry Silbert'in dijital para birimi grubunun yan kuruluşu olan Grayscale Investments'ın, son üç ay boyunca yeni basılan Bitcoin'in üçte birini satın a...

  • 25 Mayıs 2020
  Grayscale Investment ilgi çekmeye devam ediyor

  Grayscale Investment ilgi çekmeye devam ediyor

  Dünyanın en büyük dijital varlık fonu olarak kabul edilen Grayscale Investment Trust ilgi çekmeye devam ediyor.  Kripto para topluluğunun yoğun ilgi gösterdiği fona para girişi 1 Te...

  • 14 Kasım 2019
  Ünlü Dijital Varlık Firması’ndan Bitcoin yorumu

  Ünlü Dijital Varlık Firması’ndan Bitcoin yorumu

  Ünlü dijital varlık yatırım şirketi Grayscale Investments, BTC'nin finansal istikrarsızlığa karşı korunma önlemi olarak nasıl kullanılabileceği konusunda bir örnek olay incelemesi yapt...

  • 09 Ağustos 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.