Kıbrıs Hastanesi COVID-19 Test Sonuçlarını Blockchain de Saklamaya Hazır

0 5

Blockchain izleme platformu Vechain 20 Haziranda Twitterda dijital sağlık çözümü firması I-Dante ile birlikte geliştirilen Blockchain tabanlı tıbbi veri yönetimi platformunun canlı hale geldiğini ve COVID-19 test sonuçlarını saklayacağını duyurdu. E-NewHealthLife adlı platform Kıbrıs Cumhuriyetindeki Akdeniz Hastanesinde konuşlandırıldı.

Gerçek zamanlı teşhis ve antikor testi yapmak için hastanenin COVID-19 laboratuvarına giden Kıbrıs vatandaşlarının tıbbi ve test kayıtları blok zincirinde olacak. Kayıtlar şifrelenecek özetlenecek ve VeChainThor Blockchaine yüklenecek. Sonuçlar E-HCert başvurusunda da mevcut olacak. Şirket E-HCertin benimsenmesinin veri depolama ve paylaşma maliyetini azalttığını söyledi. 

Veriler veri sahibine ait 

E-HCert Uygulaması değişmez test sonuçları gösteriyor. Kullanıcıların verileri ve tıbbi kayıtları üzerinde tam kontrol sahibi olmasını sağlıyor. Test tamamlandıktan sonra kullanıcılar uygulama aracılığıyla sonuçlarına erişebiliyor. Ayrıca sağlık durumunu kanıtlamak için de kullanılabiliyor. E-HCert kayıtları ile Kıbrıstaki insanlar işe geri dönmek yurt dışına uçmak ve diğer faaliyetlerde yetkilendirmek için yerel karantina ve sağlık düzenlemelerine uyacak.

Civic Technologies yakın zamanda tıbbi çalışanların COVID-19 aşı kayıtlarını izlemek için yeni bir kripto cüzdanı başlattı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku