Ethereum madencileri ağın gaz limitini % 25 artırıyor

0 0

Ethereumdaki madenciler şu anda artan ağ kullanımına karşılık olarak şebekenin gaz limitini 10.000.000den 12.500.000e çıkarıyor.

Kullanıcılar işlemleri Ethereum bloğuna dahil etmek için gaz ücretleri ödüyor. Ağın blok boyutu daha önce 10.000.000 adet olan blok başına harcanabilecek gaz miktarı ile sınırlıdır. Sabit bir blok boyutuna sahip Bitcoinden farklı olarak Ethereumun blok boyutu madencilerin en son blokta kabul ettikleri maksimum gaz limitini yayınlayarak yaptıkları gaz limitleri ağına bağlı olarak değişiyor. Ethereum protokolü madencilerin her yeni blokta gaz limitini yukarı veya aşağı doğru yaklaşık % 0.1 oranında ayarlamasına izin veriyor.

Etherscana göre bu gaz sınırı şu anda yaklaşık 12.000.000 civarında seyrediyor.

Gaz limiti artışı ile Ethereum Ethereum madencilik havuzu Etherminenin ana şirketi Bitflyye göre 35 yerine saniyede yaklaşık 44 işlem yapabiliyor. Bununla birlikte bir gaz limiti artışı ağdaki işlemleri doğrulamak amacıyla düğümleri çalıştırmak ve korumak için gerekli kaynakları da arttırıyor.

Madencilerin son önemli gaz limiti artışı Eylül 2019da gerçekleşti ve limiti 8den 10 milyona çıkardı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku