Kendim Ettim Kendim Buldum: Politikacı 400 Bitcoin (BTC) Kaybetti!

0 182

Ukrayna parlamentosu üyesi Davyd Arakhamia, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda, uzun süredir yaklaşık 400 Bitcoin (BTC) bulunan kripto para cüzdanına erişemediğini itiraf etti.

Davyd Arakhmia ülkesinde tanınmış bir politikacı ve eski bir girişimcidir. Arakhamia, 400 Bitcoin içeren dijital cüzdanına erişimi nasıl kaybettiğinin hikayesini paylaştı.

Girişimci olduğu zamanlarda Davyd Arakhmia, şirketi müşterilerden Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı ve Ukrayna parlamento üyesi o zamanların BTC’nin daha yeni çıktığı zamanlar olarak nitelendirdi.

Davyd Arakhmia bir dalgınlıkla sabit diskindeki özel anahtarı sildiğini söyledi. Davyd Arakhmia; “Dosya bir film formatlı dosya gibi görünüyordu ve gerçek içeriğini unuttum ve yer açmak için diğer filmlerle birlikte sildim.” dedi.

Şu anda 400 BTC 25.049.000 dolara denk geliyor.

Davyd Arakhamia, Ukraynalı yetkilileri kripto para varlıklarını beyan etmeye zorlayan son yasa hakkında şunları söyledi:

”Yetkililer dijital para varlıklarının kökenini kanıtlamakta güçlük çekebileceğinden, bu bildirimin kolluk kuvvetleri mali kurumlarının ve bir veya iki yıl içinde başlatılan yeni ceza davalarının dikkatini çekeceğine inanıyorum.”

Eski Ripple CTO’su, BTC Cüzdanına Erişemiyor

Bu yılın başlarında da benzer bir hikaye medyaya yansıdı. Eski Ripple CTO’su Stefan Thomas da Bitcoin cüzdanına erişimi kaybettiğini açıkladı.

Davyd Arakhamia tarafından “tutulan” ulaşılamaz BTC miktarının aksine Stefan Thomas o zamanlarda 231 milyon dolarlık Bitcoin’e erişemediğini söyledi. Bunun toplam değeri şimdiye kadar ikiye katlandı ve toplamda 437,8 milyon dolar oldu.

O zamanlarda Stefan Thomas, tamamen kiltlenmeden önce cüzdanına erişmek için yalnızca iki deneme hakkına sahipti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku