Karantinanın kalkması, ödemelerde Bitcoin’in tercih edilmesine neden oldu

0 0

Tüketici harcama alışkanlıkları endüstri uzmanlarının Bitcoin ödemeleri tercihini fark etmesiyle değişiyor.

Harcama alışkanlıklarının değişmesi

Dünya çapındaki işletmeler karantinadan bilinmeyen bölgelere çıkmaya başladığında COVID-19un ekonomik ve sosyal etkilerine adapte olmak ve bunlardan kurtulmak zorunda. Tüketici harcama alışkanlıkları büyük ölçekli dijital hizmetlere geçişle hızla değişiyor.

Nisan ayında “ilk kez” online satın alımlarda yüzde 200 artış yaşandı. Bunun yanında Econsultancy kısa süre önce “online bankacılıkta veya mobil uygulamaların ve ödeme yöntemlerinin kullanımında yüzde 33’lük artış gösterdi.

Yeni işletmeler

İngiltere Bitcoin borsası CoinCorner bu yeni tüketici alışkanlıklarına uyum sağlamak için kullanılan şirketlerden sadece biri. Bu şirketler daha sonra piyasada önde gitmenin bir yolu olarak kripto para birimi ödemelerini başlatan işletmelere olan talebin arttığını fark ettiler. Bitcoin ödeme ağ geçidi “CoinCorner Checkout” aracılığıyla borsa işletmelerin kripto para birimini kabul etmesine yardımcı olur.

Bitcoin ödemelerinin faydaları arasında yeni pazarların açılması ters ibraz bedeli olmaması ve daha ucuz ücretler bulunması gibi etkenler geliyor.

CoinCorner Kalite Geliştirme Müdürü Sam Tipper şunları söyledi: “CoinCornera 2019da katıldığımdan beri bir çok farklı sektördeki işletmelere Bitcoini kabul etmeleri konusunda yardım edip büyük adımlar atıyoruz.

Bitcoini benimseyen şirketler

Birçok şirket dijital olarak daha bilgili bir müşteriye uyum sağladıkları için Bitcoini kullanmak istiyor. Isle-of-Man merkezli eSpor şirketi Rivalrynin CEOsu Steven Salz yeni trendler hakkında yorum yaptı. CEO “Sektörümüzün bu yıl gördüğü büyüme göz önüne alındığında müşterilerimizin değişen davranış ve tercihlerine uyum sağlamamız ve bunlara yanıt vermemiz kritik önem taşıyor. Bitcoini bir para yatırma seçeneği olarak sunmak bahis deneyimini geliştirme açısından büyük önem arz ediyor”  dedi.

Ek olarak kripto para birimi Avrupa genelinde hizmet tabanlı endüstrilerin de ilgisini çekiyor. Sam Tipper Isle of Man ve Malta Kurumsal Hizmet Sağlayıcısı olan Affinity Group’un Haziran ayında Bitcoini kabul etmeye başladığını belirtti. Cryptocurrency’nin sınırsız ve küresel özellikleri ister online olsun ister fiziksel mağazalarda olsun onu herhangi bir işletme için bir ödeme seçeneği olarak sunmak için ideal alternatif para birimi haline getiriyor. “

Kripto para biriminin genişlemesi

Marketwatch Haziran 2020de Cash Appin 30 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu bildirdi. Bu 5 ayda 6 milyon kullanıcı artışı anlamına geliyor. Son zamanlarda ABDde bitcoin 11.000 $ eşiğini geçerek yılın en yüksek rakamına ulaştı. Kripto uzmanları bunun gelecek olabileceğini savunuyor. Bitcoin para birimi de dahil olmak üzere dijital tokenın bir gün doların yerini alabileceği ve enflasyonla mücadele edebileceğinden eminler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku