Peter Brandt, Bitcoin (BTC) Analizini Güncelledi: 2 Senaryo!

1.516
Yaklaşık 50 yıllık tecrübeye sahip deneyimli analist Peter Brandt, 1 Mayıs’taki Bitcoin (BTC) analizini yeniden gözden geçirdi.

Peter Brandt, 28 bin dolara dikkat çekti

Analist, bir hafta önce, “ayı kanalının” tamamlanmasının ardından BTC’nin 28 bin dolara ulaşana kadar daha da düşeceğini tahmin etmişti. Önceki analizini yeniden gözden geçiren Brandt, 28 bin dolarlık BTC fiyatının aşağı yönlü hedef olarak geniş çapta kabul edilmesinin ardından 2 senaryoya dikkat çekti. Analist, ” “Artık 28 bin dolar aşağı yönlü bir hedef olarak kabul edildiğine göre, görüşümü değiştirmek zorundayım. Ya fiyat 30 bin doların üzerine çıkacak, ya da  28 bin doların altına düşecek” ifadesini kullandı. Bitcoin, Fed’in ABD ekonomisindeki enflasyonu azaltmak amacıyla faiz artırımı başlatmasının ardından geçen haftadan bu yana önemli bir düştü.

Fed’in faiz oranlarında bir artış olduğunu açıklamasından saatler sonra yaklaşık 40 bin dolara yükselen BTC, bugün erken saatlerde 33.700 dolara düştü. BTC fiyatlarındaki çöküş, Bitcoin’lerini stablecoin’lere dönüştürmek zorunda kaldıkları için yatırımcılar üzerinde daha fazla baskı yarattı. Ünlü kripto para analisti Ali Martinez’e göre, Bitcoin’in son satış baskısı, en az 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip 47 balina adresinden geldi. Bu adresler, 2 Mayıs 2022’den beri BTC varlıklarını sürekli olarak sattı veya yeniden dağıttı.

 

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, korku bölgesinde

Bitcoin değer kaybetmeye devam ederken, popüler ”Korku ve Açgözlülük Endeksi” dün bir kez daha aşırı korku bölgesine düştü. Kritik metrik, BTC fiyatının 33 bin dolara düştüğü Ocak ayının sonundan beri bu kadar kötü bir durumda olmamıştı. Mart ayının sonundan bu yana, Bitcoin, sert düşüşler yaşadı. Bitcoin, 50 bin dolar seviyesini aşmaya çalışırken yavaş yavaş değer kaybetmeye başladı. Nisan ayında BTC, 10 bin dolardan fazla değer kaybetti ve ayı 40 bin doların altında kapattı. Mayıs da şu ana kadar iyi gitmiyor. Bitcoin, Fed’in faiz oranlarını 75 yerine 50 baz puan artıracağını söylediği son FOMC toplantısının ardından 40 bin dolara sıçradı, ancak bu kısa sürdü.
Analist Bitcoin İçin En Kötü Senaryoyu Açıkladı!
 
Kısa bir süre sonra, lider kripto para birimi 36 bin doların altına düştü. BTC, iki gün önce saat içinde Ocak ayının sonundan bu yana en düşük fiyat noktası olan 34 bin dolar seviyesine düştü. Beklendiği gibi, bu şiddetli fiyat düşüşü, Bitcoin Korku ve Açgözlülük tarafından gösterilen genel piyasa duyarlılığında bir değişikliğe neden oldu. Topluluk, sosyal medya gönderilerini, anketleri, oynaklığı, işlem hacmini gibi verileri. inceleyerek varlığa yönelik genel duyguları belirler. Ölçüm, 0’dan (aşırı korku) 100’e (aşırı açgözlülük) kadar nihai sonuçları gösterir. Metrik, Nisan ortasından beri bir korku bölgesindeydi, ancak son fiyat düşüşleri metriği aşırı korkuya sürükledi. Şu anda 18’i gösteren Endeks, yukarıda bahsedilen Ocak ayı sonundaki düşüşten bu yana en düşük konumunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku