Kanalı kapatıldı, 100 bin dolar bağış aldı…

Abone Ol
Kanalı kapatıldı, 100 bin dolar bağış aldı…
Gökçe Hürata
 • 02 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Stefan Molyneux, YouTube kanalının kapatılmasının ardından yaklaşık 100 bin dolar bağış aldı. Molyneux’nun hesabı şiddet ve nefreti teşvik ettiği gerekçesiyle kapatıldı.

  Molyneux, 29 Haziran'da Twitter hesabında YouTube'un hesabını yasakladığını belirten bir video yayınladıktan sonra, web sitesi aracılığıyla Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Eter (ETH), Dash (DASH), Skycoin (SKY), Dogecoin (DOGE) ve Monero (XMR) olarak kripto para bağışı kabul edeceğini söyledi. Beyaz üstünlükçü bu sayede 29 Haziran'dan bu yana yaklaşık 100 bin dolar değerinde kripto para kazandı.

  Güney Yoksulluk Merkezi (SPLC) Molyneux'u bilimsel ırkçılık ve ırk ıslahını teşvik eden “yetenekli bir propagandacı ve Trump yanlısı saflarda etkili bir iletişimci” olarak tanımlıyor. Molyneux’nun Facebook ve Instagram sayfaları hala aktif, ancak PayPal hesabı Kasım ayında feshedildi.

  YouTube, Haziran ayında platformunda nefret söylemi ve şiddeti teşvik eden altı yüksek profilli sağcı figürün hesabını yasakladı. Bunlar arasında Molyneux dışında Amerikan Rönesans grubundan Richard Spencer, eski Ku Klux Klan Büyücüsü David Duke da bulunuyor. Richard Spencer, BTC'yi sağcıların para birimi olarak adlandırmıştı.

  SPLC şu anda Molyneux gibi neo Nazilere bağış sağlamaya yardımcı olan tanımlanmış Bitcoin cüzdanlarını takip ediyor. Spencer’ın adresleri yalnızca yaklaşık 8 bin 135 dolarlık bağış alırken, Amerikan Rönesansı için bilinen tek adrese hiç bağış yapılmadı.

  SPLC, nefret grubu liderlerinin ve diğer etkili aşırılık yanlılarının kripto bağışlarını tercih ettiklerini, çünkü hiçbir şirket ve hiçbir hükümetin bu bağışlara müdahale etmeyeceğini düşünüyor.

  SPLC gibi bazı gruplar, beyaz üstünlükçülere giden fonları takip etmeye çalışıyor. Cointelegraph, Charlottesville cinayetinin ardından bir Twitter botunun (NeonaziWallets) neo-Naziler tarafından kontrol edilen bilinen cüzdanlara her BTC işlemi gönderildiğinde güncelleme yaptığını bildirdi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Stefan molyneux ile ilgili her şey

  Kanalı kapatıldı, 100 bin dolar bağış aldı…

  Kanalı kapatıldı, 100 bin dolar bağış aldı…

  Stefan Molyneux, YouTube kanalının kapatılmasının ardından yaklaşık 100 bin dolar bağış aldı. Molyneux’nun hesabı şiddet ve nefreti teşvik ettiği gerekçesiyle kapatıldı. Molyne...

  • 02 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.