Kanadalı Mortgage Şirketi Kripto Paralar İle Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu

0 22

Kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılmadığına dair anlatı, son zamanlarda çok sayıda şirketin bu tür işlemlere izin vermesiyle çürütülmeye devam ediyor. En büyük Kanadalı brokerlerden biri olan Matrix Mortgage Global, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve bazı stablecoin’lerle ödeme kabul eden en son şirket oldu.

Kripto Para ile Mortgage Ödemeleri

2008 yılında kurulan Matrix Mortgage Global, müşterilerin ipotek yaratımlarında 1,5 milyar doların üzerinde gerçekleştirdiği konutlar için finansman almalarına olanak sağlıyor. Şirket, kurulduğu günden bu yana “alternatif kredilendirmeyi savunmuştur” ve son duyurusu bu yönde atılan bir başka adım olarak değerlendirilebilir.

ABD merkezli kripto para hizmet sağlayıcısı BitPay ile yapılan ortaklık sayesinde, Matrix Mortgage Global, tüm müşterilerin en popüler kripto varlıklarından bazılarıyla mal ve hizmetler için ödeme yapmasını sağlayacak. Yani, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum ve birkaç dolara sabitlenmiş stabilcoin. Ancak duyuru, firmanın hangi stabilcoinleri uygulayacağını belirtmedi.

Dijital varlıkların kabul edilmesi, şirketi “kredi kartlarını kabul etmenin pratik olmadığı” uluslararası pazarlara genişletmeyi amaçlamaktadır. Ek olarak, ödeme şeffaflığı, hızı ve verimliliği artırılırken yüksek ücretleri azaltacak.

Matrix Mortgage Global’in girişimi, Kanada Gelir İdaresi’nin kripto para varlıklarının “mallar ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabileceğini ve bir takas işlemi olarak değerlendirileceğini” söyleyen görüşleri doğrultusunda işleyecek.

Kripto Paraların Benimsenmesi Devam Ediyor

Matrix Mortgage Global’in kripto para ödemelerini kabul etmeye başlaması, diğer şirketler arasında aynı şeyi yapma eğiliminin artmasının ardından geldi. Elon Musk sayesinde birçok şirket bu eğilimi izlemeye başladı.

ABD, ülkenin en popüler spor liglerinden bazıları da dahil olmak üzere bu trendin ön saflarında yer aldı. NBA’in kripto para ödemelerini kabul eden en az iki temsilcisi var

Sacramento Kings bunu 2014’ten beri yapıyor ve kulüp başkanı bu haftanın başlarında tüm çalışanların maaşlarının istedikleri kadarını Bitcoin olarak almaya başlayabileceğini söyledi. Öte yandan, Dallas Mavericks ise Dogecoin kabul ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku