Kaçak elektrikle Bitcoin madenciliği yaptılar

0 1

Ermenistan’daki bir bilişim şirketi yasadışı bir şekilde elektriğe erişmek ve onu Bitcoin madencilik faaliyetinde kullanmakla suçlanıyor.

150 bin dolarlık kaçak elektrik

21 Eylülde Ermeni Ulusal Güvenlik Hizmetinden yapılan bir duyuruda örgüt bir BT şirketini bir hidroelektrik santralinin içinden yasadışı olarak kripto para birimi madencilik faaliyeti yapmakla suçladı.

Devlet kurumu BT şirketinin Ermenistanda faaliyet gösteren hidroelektrik santrallerinden birinin içine kripto para birimi madencilik ekipmanı kurduğunu ve bunun sonucu olarak 15 yıl boyunca yerel olarak 150 bin dolar değerinde 15 kilovat saatlik elektrik harcadığını bildirdi.

Cointelegraph Eylül ayında özerk Çin eyaleti İç Moğolistandaki düzenleyicilerin eyaletin kripto madenciliği işletmelerinin temizlenmesini talep eden bir bildiri yayınladıklarını belirtmişti.

Mayıs ayı sonu itibariyle Çin’in küresel BTC madenciliğinin yüzde 70’inden sorumlu olduğu bildiriliyor. O sırada Çinli düzenleyicilerin Dadu Nehri Havzasının elektrik üretimi sayesinde Çin Bitcoin (BTC) madenciliğinin yüzde 70inden sorumlu bir bölge olan Sichuandaki yasadışı madencilik operasyonlarını araştırdıkları ortaya çıktı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku