Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem ticareti artık yayında

0 0

Kriptodaki kurumsal yatırımdan yararlanma yolunda atılacak bir sonraki adım olarak tasarlanan gelişme planlanandan önce Pazar gecesi Twitterda duyuruldu.

International Exchange iştiraki Wall Street ilişkilerini güçlendirmek istiyor. Bu nedenle para yerine BTCye fiziksel olarak yerleşmiş Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini satın almak için ilk fırsatta büyük paraların kripto para alanına taşınmasını amaçlıyor.

Ağustos ayında bir yıl süren çabadan sonra New York merkezli borsa gerekli yasal onayları başarıyla aldı. Şirket New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) aracılığıyla bir New York eyaleti güven sözleşmesi edinerek Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kapıyı açtı.

Lansmandan birkaç gün önce Fundstrat Global Advisorsın yönetici ortağı ve araştırma başkanı Thomas Lee Bakkt’ın yeni pazarının kripto kapılarını büyük kurumsal yatırımcılara açabileceğini belirtmişti.

Yazının yazıldığı sırada 13 BTC’lik işlem hacminin gerçekleştiği Bakkt’ın bu hamlesi neticesinden BTC fiyatının ne olacağı merak ediliyor. BTC şu an 10 bin doların altında 9 bin 953 dolardan işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku