JPMorgan’dan Sürpriz Hamle! Bitcoin (BTC) Fiyatı Tırmanmaya Başladı!

0 114

CoinDesk, JPMorgan’ın Bitcoin (BTC) fonunun bu yaz piyasaya çıkabileceğini bildirdi. Kurumsal teknoloji ve finansal hizmetleri sunan şirket NYDIG, fonun saklama hizmetini sağlayacak.

Rapora göre, fon özel varlık müşterileri için olacak.

Açıkçası böyle bir girişim, JPMorgan’dan beklenmiyordu. Bu, Wall Street devinden sürpriz bir hamle oldu. Söyledikleri sadece ABD bankacılık sektöründe değil, aynı zamanda tüm dünyada da büyük yankı uyandıran CEO Jamie Dimon, 2017’de Bitcoin’i “tehlikeli bir dolandırıcılık” olarak nitelendirmiş ve bankanın Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile işlem yapan herhangi tüccarları kovacağı konusunda uyarmıştı.

Dimon son zamanlarda kripto paralar hakkında yorum yapmadı, ancak PayPal ve Mastercard (NYSE: MA) gibi diğer finansal hizmet firmalarının dijital para birimlerini kucaklamasıyla birlikte rapor, fikir değişikliğine işaret ediyor.

Geçen haftaki keskin bir satıştan sonra  toparlanan Bitcoin fiyatları, raporun duyulmasından sonra yükselmeye başladı.

Birden fazla kaynağın CoinDesk’e bildirdiğine göre, JPMorgan’ın Bitcoin fonu aktif olarak yönetilecek.

CEO’sunun kripto para karşıtlığına rağmen, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı bölümündeki üst düzey yöneticiler şubat ayında, müşteri talebinin kurumu değişmeye zorlayabileceğini kabul ettiler.

JP Morgan bunu başarırsa, Bitcoin ile resmi bir varlık olarak çalışmaya başlayacak en büyük ABD merkezli banka olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku