Artık İbiza’ya Gitmeden İbiza’yı Hissedebilirsiniz! Efsane Gece Kulübünden Müthiş Girişim!

0 67

Pandemi dolayısıyla uygulanan yasaklar eğlence dünyasını da vurdu. Fakat sektörün bu karantina döneminde yaratıcı bir çözümü var.

1976’da açılan ve defalarca kez dünyanın en iyi kulübü seçilen Ibiza merkerzli dünyaca ünlü kulüp Anmessia, Ethereum blockchain’de sanal bir alan açmak için Decentral Games ile ortaklık kurdu.

Haziran ayında başlayacak olan kulübün sanal teklifinde üç dans pisti yer alacak. Amnesia Hype bir canlı yayın dans pisti olarak görev yaparken,  Amnesia olaylarını gerçek zamanlı olarak yeniden yaratacak Amnesia Experience ise ikinci dans pisti. Üçüncü dans pisti ise bu yaz duyurulacak.

Decentral Games, “metaverse” olarak bilinen şeyin bir parçasını oluşturan Ethereum tabanlı bir sanal dünyadır.

Bu sistem, kullanıcıların, NFT biçimini alan sanal ortamları keşfetmelerine olanak tanır. Decentral Games’teki sanal alan örnekleri arasında dijital sanat galerileri ve kumarhaneler bulunur. Decentral Games, kullanıcıların kendi kişisel NFT koleksiyonlarına ekleyebilecekleri kendi NFT mağazasına ve müzayede evine sahiptir. Ethereum üzerine kurulurken, yakın zamanda ağın önde gelen ölçeklendirme çözümlerinden biri olan Polygon için destek ekledi.

Decentral Games’in kurucusu ve CEO’su Miles Anthony, ortaklığın Decentral Games ve Amnesia’nın itibarını artırabileceğini açıkladı. CEO şunları ekledi:

“Eğlence endüstrisinden böylesine köklü bir ismi metaverse getirmek bizim için çok heyecan verici. Bu ortaklık, her iki tarafa da yeni bir prestij katması beklenen bir harekettir ve bunun yalnızca kullanıcı deneyimine değil, aynı zamanda genel pazar değerine de değer katması beklenmektedir. ”

Ortaklıktan ilk yıl “en az 10 milyon dolar” gelir elde edecek. Bunun büyük kısmı, Decentral Games ve Amnesia arasında eşit olarak bölünecek ve yüzde 10’luk bir kesinti ayrı bir etkinlik organizatörüne gidecek.

Yeni Teknoloji, Yeni Boyut

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın önde gelen gece kulüplerinin birçoğunun kapatılmasıyla birlikte sanal kulüp, son zamanlarda çok tartışılan bir kavram haline geldi. Çeşitli kulüpler, karantina sırasında canlı yayınlara yöneldi.

Amnesia’nın tüm 2020 sezonu iptal edilirken, İbiza’nın geri kalanı kapalı kaldı. Bu yıl için bazı etkinlikler planlandı, ancak devam edip edemeyecekleri belli değil. Amnesia CEO’su Martin Ferrer, Decentral Games kulübünün dünya çapındaki hayranların mekanı yeni bir mercekle deneyimlemesine izin vereceğini belirtti ve şunları ekledi:

“Decentral Games ile olan bu ortaklık, Amnesia Ibiza’yı hayranlarımızın evlerine getirerek, Decentral Games’in 3D metaverse ortamı aracılığıyla benzersiz Amnesia deneyimini yeniden yaratmalarına olanak tanıyacak. Ayrıca dünyanın her yerinden yeni hayranlara ulaşmaktan heyecan duyuyoruz! ”

Kulüp etkinliklerine ek olarak katılımcılar, elektronik müzik, DJ’in imzaları ve oyun içi giyilebilir ürünler satan Amnesia NFT mağazasına erişebilecekler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku