Dünyanın En Eski Bankalarından Birinden Kripto Para Atılımı

0 0

Geleneksel finans dünyasından giderek daha fazla sayıda finans kuruluşu veya bankacılık kurumu zamanın geçmesiyle dijital para birimleriyle temasa geçiyor. Geleneksel finans dünyası ile kripto para birimi dünyası arasındaki boşluk yavaş yavaş kapatılıyor. Bir başka büyük banka itibari para birimi ‘euroya sabitlenmiş bir stablecoin ihraç ettiğini duyurdu. Bu euro sabit para birimi 1754 yılında kurulan bir Avrupa bankası tarafından tanıtıldı.

Stellar blok zincirine dayalı Euroya sabitlenmiş bir stabilcoin

Stellar tarafından yapılan bir basın açıklamasında bildirildiği üzere dünyanın en eski Avrupa merkezli bankalarından biri olarak kabul edilen Bankhaus von der Heydt Stellar blok zincirine dayalı Euroya sabitlenmiş bir stabilcoin yayınladı. EURB olarak adlandırılan banka bu Euro stablecoini Almanyanın Berlin kentinde bulunan tokenizasyon ve kripto para saklama teknolojisi sağlayan Bitbond ile işbirliği içinde çıkardı.

Banka Temmuz ayında Euro itibari para birimi ile desteklenen bir kripto para birimi çıkarma planını açıkladı. O sırada tokenleştirme stratejisini de açıkladı. Şimdi planına göre hareket etti ve Euro destekli bir stabilcoin yayınladı. Stellar’ın duyurusuna göre bu stabilcoin türünün Avrupa kripto para birimi pazarında tanıtılan ilk ve bir bankacılık kurumu tarafından Stellar blok zincirinde piyasaya sürülen ilk. Dahası Bankhaus von der Heydt doğrudan Stellar blok zincirinde fiat para birimi destekli bir stabilcoin başlatan ilk banka oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku