İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Thodex Vurgununun Miktarını Açıkladı!

0 223

Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık hadiselerinden birisi olarak tanımlanan Thodex vurgunu hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kripto para borsası Thodex’teki vurgunun söylenildiği gibi 2 milyar dolar değil 108 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Son bir haftadır ülke gündeminde yer alan Thodex vurgunu ile ilgili olarak CEO Faruk Fatih Özer için yakalandı iddiaları gündeme gelsede henüz resmi makamlar tarafından bu olay teyit edilmedi.

Thodex davasının gizliliğinin devam ettiğini ve 82 kişinin gözaltı kararının çıktığını ve bu kişilerden 77’sinin gözaltına alındığını belirten Soylu, Arnavutluk makamlarımla ile ortaklaşa bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Diğer bir yandan ortaya atılan 2 milyar dolar hakkında da açıklamalarda bulunan Soylu, bu rakamın sansasyonel bir olay olarak ortaya atılıp atılmadığının araştırılacağını belirtti. Kripto paraların nasıl bir şey olduğunu bilmediğini söyleyen Soylu, bir avukat tarafından atılan 2 milyar dolar iddiasının ise arkasının gelmediğini belirtti.

“Bu rakamların sansasyonel bir olay yaratmak için ortaya sürülüp sürülmediğinin tespiti için bilirkişilerden konunun araştırılmasını istedim. Yapılan araştırmada ana paranın 108 milyon dolar olduğu ortaya çıktı. Kriptonun nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. İşlem hacmi ayrıdır portföy ayrıdır. Burada böyle bir avukat dile getirdi 2 milyarlık dolar öyle kaldı.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku