JPMorgan: Y Kuşağınının Gittiği Yere Bankalar da Gitmeli

0 0

Müşterileri için yeni bir açıklama yapan JP Morgan uzun vadede Bitcoin (BTC) konusunda iyimser olduğunu belirtti ancak bu sefer lider kripto parayı “Covid-19 sonrası ortaya çıkan bir hikaye” olarak nitelendirdi. Yatırım bankasına göre bu hikaye bankalar ve fintech arasındaki bir savaş .

JP Morganın yayınladığı bildiri de “Bitcoinin alternatif bir dijital para birimi olarak altınla rekabeti Y kuşağı yatırımcıların arasındaki popüleritesi ve dijitalleşen dünyada geleneksel altın yerine dijital altın tercihleri ​​göz önüne alındığında muhtemelen Bitcoinin ilgi görmeye devam edeceğini söyledi.

En önemlisi de banka analistleri artık Bitcoinin hayatımızın bir parçası ve kalıcı olduğunu ifade ettiler. 

Büyük bankalar arasında artık şu kabul görüyor: büyük volatiliteye enerji maliyetlerine ve bunu gerçekten bir değişim aracı olarak kullanamayacağınız gerçeğine rağmen Bitcoin Y kuşağı arasında inkar edilemez bir şekilde popülerdir. Ve Y kuşağının gittiği yere bankalar da gitmelidir.

Geçen Kasım ayında bir BlackRock yöneticisi olan Rick Rieder “teknolojinin ve kripto para biriminin Y kuşağı arasındaki popüleritesinin inkar edilemez olduğunu” vurguladı.

Fintech Şirketleri ve Bankalar Arasındaki Savaş 

Ancak J.P. Morganın raporu Bitcoinin Covid-19 sonrası dönemin büyük mali hikayesi ve yalnızca bir “ekonomik yan gösteri” olduğunu da öne sürdü.

 “Fintech yeniliği ve dijital para birimleri için artan talep online şirketlerin yükselişi ve dijital platformların kredi ve ödemelere yayılmasıyla gerçek bir Covid-19 hikayesidir.” J.P. Morganın tahminlerine göre şu anda 1 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahip 58 fintech şirketi var ve bunların çoğu yakında “dijital üstünlük” için bankalarla savaşacak.

Teslanın Bitcoine yaptığı son 15 milyar dolarlık yatırım konusunda da açıklama yapan J.P. Morgan diğer ana akım şirketlerin bu trendi takip etme olasılığının düşük olduğuna inandığını yineledi.

JP Morgan analistler “Kripto varlıkları hisse senetlerindeki büyük düşüşler için enzayıf koruma olarak görülmeye devam ediyor üretim maliyetlerinin çok üzerinde fiyatlarda çeşitlendirme faydaları olurken kripto sahipliği yaygınlaştıkça döngüsel varlıklarla korelasyonlar artıyor” dedi.

Bitcoin destekçilerinden bazıları kripto para biriminin enflasyona ve düşen dolarda karşı koruma görevi gören bir “dijital” altın olduğunu savunuyor.

JP Morgana göre bu mantığa dayanarak Bitcoinin piyasa değerinin borsa yatırım fonları veya külçe altındaki toplam özel sektör yatırımına eşit olması için uzun vadede 146 bin dolara yükselmesi gerekiyor.

Teslanın CEOsu Elon Musk Perşembe günü yaptığı açıklamada Bitcoin sahibi olmanın nakit tutmaktan biraz daha iyi olduğunu söyledi. Ayrıca Tesla’nın kısa süre önce yaptığı 15 milyar dolarlık Bitcoin alımını savundu ve bu da dijital para birimine olan ana akım ilgiyi yeniden ateşledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku