Elon Musk: Tesla nın Bitcoin e Yatırım Yapması Doğrudan Benim Fikrimi Yansıtmıyor

0 1

Tesla CEOsu Elon Musk kişisel Twitter hesabı üzerinden ilginç açıklamalarda bulundu. Musk Bitcoinin bir S&P 500 şirketi için “yeterince maceracı” olduğunu ve bir elektrikli araba üreticisinin en büyük kripto para birimine yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırımını savunduğunu söyledi.

Tesla CEOsu Bitcoinin fiat paraya kıyasla daha az aptalca bir likidite şekli olduğunu iddia etti ve şunları söyledi:

Tesla’nın eylemi doğrudan benim fikrimi yansıtmıyor. Nakitten daha az aptalca bir likidite biçimi olan Bitcoine az da olsa sahip olmak bir S&P 500 şirketi için yeterince maceracı.

Musk bir yatırımcı değil mühendis olduğuna dikkat çekerken negatif reel faiz çağında başka alanlara yönelmemenin aptalca olacağını iddia etti.

SpaceXin gişe rekorları kıran finansman turundan sonra dünyanın en zengin adamı unvanını geri kazanan Musk Bitcoinin “neredeyse” fiat para kadar kötü olduğu konusunda da “Her nasılsa eski kripto para kullanan bir karma metin dosyası gerçek ürün ve hizmetlerle takas edilebilir!? İnanılmaz.” diyerek espiri yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku