JPMorgan Stratejistlerinden Kritik Bitcoin (BTC) Açıklaması 

0 0

“Bitcoin 40 bin doların üzerine çıkmazsa daha fazla düşüş riski altında olabilir.”

Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. stratejistlerinin görüşü bu şekilde ve kripto para biriminin bu fiyat seviyesinin ötesine “çıkamazsa” trendi izleyip piyasayı terk eden yatırımcılardan ötürü zarar görebileceğini söyledi. Stratejistler Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik talep platformu ve en büyük işlem gören kripto fonu olan Grayscale Bitcoin Trustın genel görünüm hakkında ipuçları sağlayacağını söylediler.

Strateji uzmanları Cuma günü yaptıkları bir açıklamada “Grayscale Bitcoin Trusta akışın önümüzdeki günlerde ve haftalarda günlük 100 milyon dolarlık temposunu sürdürmesi gerekecek”dedi.

Yatırımcılar Bitcoinin çarpıcı rallisi sonrası 8 Ocakta yaklaşık 42 bin dolarlık rekor seviyeden yüzde 11lik çalkantılı düşüş ile sarsıldı. Mart ayından bu yana enflasyon korkusu ve teşvik paketleri sayesinde devasa yükseliş gösteren kripto para piyasası dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.  

JPMorgan stratejistleri Bitcoinin Kasım ayının sonlarında benzer bir pozisyonda olduğunu söyledi o zamanlar 20 bin dolar psikolojik seviyesini test eden Bitcoinin için şu anda 40 bin doların aynı algıyı oluşturduğunu ifade ettiler.  GrayscaleTrusta yapılan 229 milyar dolarlık kurumsal yatırım akışı lider kripto para biriminin rallisini genişletmesine yardımcı oldu.

40 Bin Dolar Seviyesini Aşmak Önemli

Tüccarlar Bitcoinin fiyatı 40 bin doların üzerine çıkamazsa “geçen hafta başlayan düzeltmenin daha da uzayacağını” ve “ivmesinin Mart sonuna kadar azalacağını” belirttiler. 

Bitcoin fiyatının yıl boyunca dört katına çıkmasına neden olan etken tam olarak belirsizliğini koruyor. Günlük tüccarlar varlıklı alıcılar yüksek riskli yatırım fonları şirketler ve hatta sigortacılar gibi uzun vadeli yatırımcıların ilgisinin bu rallinin arkasında olduğuna inanılıyor.

Bitcoin savunucuları Bitcoinin giderek zayıflayan dolara ve küresel ekonomi iyileştikçe daha hızlı enflasyon olasılığına karşı bir koruma olarak olgunlaştığını savunuyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku