JPMorgan Raporu: Aile ofisleri altına alternatif olarak BTC yi görüyor

0 0

JPMorgan analistleri Grayscalein aile ofisleri gibi kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirilen bir trend olan altın borsasında işlem gören fonlardan daha iyi performans gösterdiğini bildiren bir rapor yayınladı.

“Bu sözleşme daha önce aile ofisleri gibi altın borsasına yatırım yapan bazı yatırımcıların Bitcoine yöneleceği düşüncesini doğruluyor.

Grayscalein yükselişini BTC arzını yükselten genç nesil dışında aile ofisleri ve varlık yöneticileri gibi kurumsal yatırımcıların artırdığını belirten analistler şöyle devam etti: 

“Bir önceki raporun yayınlandığı 23 Ekimde de vurgulandığı üzere Bitcoinin piyasa değerinin 10 kat artması gerektiği göz önüne alındığında “alternatif” bir para birimi olarak altınla daha yoğun bir şekilde rekabet ederse Bitcoinin potansiyel uzun vadeli yükselişi önem arz ediyor.”

Ancak bu hafta fiyatlardaki keskin artışın Bitcoini aşırı alım seviyelerine yaklaştırdığını belirten analistler söz konusu durumun bir satışı tetiklemeye neden olabileceğini ifade etti.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku