JPMorgan dan Ethereum (ETH) ile Alakalı Önemli Açıklamalar

0 0

Ethereum (ETH) fiyatı Grayscale Ethereum Trusttan (ETHE) yeni satın alımlarla desteklenen bir hareketle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1550 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. CME Ether vadeli işlemlerinin bir hafta içinde piyasaya sürülmesiyle ETH fiyatındaki artışla ilgili çok fazla çılgınlık var.

CME Ether Vadeli İşlemleri Heyecanı Yakında Son Bulabilir

Bununla birlikte JPMorgan ve diğer bazı analistler CME Ether vadeli işlemlerinin lansmanı etrafındaki heyecanın yakında sönebileceğini düşünüyor. JPMorgan Chase & Coda küresel piyasa stratejisti olan Nikolaos Panigirtzoglou Ether vadeli işlemlerinin “negatif fiyat dinamiklerine” yol açabileceğini söyledi.

Ethereum fiyatı geçen yıl 8 kat arttı. Ayrıca merkeziyetsiz finans (DeFi) etrafındaki çılgınlık ETH kullanımını hızını birkaç kat  artırdı. Bu nedenle spekülatörler bazı hızlı kazanımlar için mevcut ivmeyi sürdürmeye çalışabilirler.

JPMorgan dışında San Francisco Federal Rezerv Bankası türevlerin piyasaya sürülmesinin düşüş eğilimindeki yatırımcılar için yeni kapılar açacağına inanıyor. Banka bu durumu tüccarlara kripto para varlığını koruma fırsatı veren Bitcoinin 2017 ve CME vadeli işlemleri ile karşılaştırıyor. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere 2018de San Francisco Federal Rezerv Bankası benzer bir analiz yayınladı:

“Vadeli işlemlerin piyasaya sürülmesinden sonra Bitcoindeki hızlı yükseliş ve sonrasındaki düşüş” bir tesadüf gibi görünmüyor ” sözleşmelerin” karamsarların piyasaya girmesine izin verdiğini ve bu da Bitcoin fiyat dinamiklerinin tersine dönmesine katkıda bulunduğunu “ekledi.

Bununla birlikte Singapur merkezli kripto borsası Lunonun başkanı Vijay Ayyar ETHnin Bitcoininkine benzer bir kaderle karşılaşmayabileceğini söylüyor. Ayyar şunları ekledi:

“Hepinizin bildiği gibi kurumsal düzeyde bir ürün olduğuna göre büyük yatırımcılar vadeli işlemler yoluyla yatırım yapmak itşyor olabilir. Akıllı tüccarlar Bitcoin 40 bin doları aştığında ve daha fazla para kazandığında Ethere geçti. “

Ethereumdaki Temel Göstergeler Ralliyi İşaret Ediyor 

Aşağıdaki bilgiler ETH fiyat rallisini destekleyen bazı temel faktörlerdir.

-Grayscale Ethereum Trust (ETH) yeni yatırımlar için kapılarını bir kez daha açtıktan sonra tekrar ETH satın almaya başladı.

-Borsalardaki ETH arzı 2021in başından bu yana önemli ölçüde azaldı.

-Ethereum Ocak 2021de şimdiye kadarki en yüksek aylık kapanışı yaptı.

-Yeni yatırımcılar Ethereum ağına şimdiye kadarki en hızlı oranda katılmaya devam ediyor.

-Ethereum 2.0 ile stake edilen toplam ETH değeri güçlü yatırımcı güveni gösteren 4 milyar doların üzerine çıktı.

-Galaxy Digital bu ay kendi Ethereum fonlarıyla gelecek.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku