JPMorgan CEO’sundan Çarpıcı Bitcoin Açıklaması: Balon ve Aptallık Vurgusu!

650

Yatırım bankacılığı şirketi JPMorgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik eleştirilerini sürdürüyor. Bitcoin’in hem bireysel hem de kurumsal benimsenmesindeki sürekli artışa rağmen, Dimon’ın BTC’ye karşı duruşu değişmiyor. Ünlü CEO yakın bir tarihte yaptığı röportajda da Bitcoin’e karşı muhalefetini ifade ediyor.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon Bitcoin’e karşı

Times of India ile yakın tarihli bir çevrimiçi röportajda konuşan Dimon, Bitcoin’e karşı olan küçümseyici tutumunu sürdürerek kripto düzenlemesinden bahsediyor. CEO, özellikle Bitcoin (BTC)’i gerçekten umursamadığını belirtiyor. Ona göre, insanlar çok fazla zaman ve enerji harcayarak kripto para birimine gereğinden fazla ilgi gösteriyorlar.

Röportaj sırasında JPMorgan CEO’su ayrıca Bitcoin ve altcoin projelerinin yasaklanması veya düzenlenmesi gerekip gerekmediği konusundaki görüşünü de dile getiriyor. Bitcoin’in zaman ve enerji kaybı olduğunu belirttikten sonra Dimon, hükümetin en iyi kripto para birimini düzenleyeceğini kaydediyor. JPMorgan CEO’sunun konuya ilişkin açıklaması ise şu şekilde:

Hükümetler hemen hemen her şeyi düzenler. Varlık mıdır bilmiyorum, döviz mi bilmiyorum. Bir para birimi olup olmadığını bile bilmiyorum. Düzenleme, menkul kıymetler kanunu ile mi yapılır bilmiyorum ama yapacaklar. Ve bu onu bir dereceye kadar kısıtlayacaktır. Ama ortadan kaldırır mı, hiçbir fikrim yok ve kişisel olarak umurumda değil. Bitcoin alıcısı değilim.

Dimon’a göre Bitcoin balonu patlayacak

JPMorgan CEO’su Dimon, BTC satın almak için borç para alan herkesi “aptal” olarak nitelendiriyor. CEO, devam eden Bitcoin çılgınlığının patlayabilecek bir balon olduğuna inanıyor. İddiasını geçmişte meydana gelen üç finansal balona atıfta bulunarak destekleyen Dimon önce, 1990’larda birçok yatırımcıyı kendine çeken ancak piyasa çöktüğünde bir daha toparlanamayan Beanie Babies’den bahsediyor. Dimon ayrıca “lale çılgınlığı” olarak da bilinen Hollanda lale balonunu da hatırlatıyor. CEO’nun konuya yönelik ifadeleri ise şöyle:

Spekülasyon, komünist ülkeler de dahil olmak üzere dünyadaki her pazarda olur. Bu nedenle, özellikle sistemde çok fazla likidite olduğunda, neden bu kadar çok spekülasyon olduğuna şaşırıldığını anlamıyorum.

Şirketin CEO’su Bitcoin’e karşı çıkmasına rağmen, JPMorgan zengin müşterilere bir Bitcoin Fonu sağlamak için New York Digital Investment Group (NYDIG) ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Öte yandan JPMorgan yöneticisi Dimon, ödünç parayla BTC satın alan kişiler hakkındaki açıklamasının ardından şunları söylüyor:

Bu, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde fiyatının 10 katına çıkamayacağı anlamına gelmiyor. Ama bunu umursamıyorum. Ne istediğini bulmayı ve başarılı olmayı uzun zaman önce öğrendim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku