Selçuk Erdem’den NFT Koleksiyonu: Kutup Ayıları Geliyor

205

Çok sevilen haftalık mizah dergisi Penguen’in kurucularından ve çizerlerinden biri olan Selçuk Erdem’in yakında değiştirilemez token piyasasına giriş yapacağı öğrenildi. Ünlü karikatürist Fluffy Polar Bears ismini verdiği NFT koleksiyonunu önümüzdeki günlerde piyasaya sürmeyi planlıyor. Öte yandan bu dijital varlık grubuna gösterilen ilgi pek çok ünlü markanın ve kişilerin etkisiyle de artmış olabilir. Dünyaca ünlü pek çok marka kendi koleksiyonlarını tanıtmaya devam ediyor.

Ünlü karikatürist Selçuk Erdem’in NFT koleksiyonu şimdiden ilgi çekmeye başladı

Türkiye’de geniş kitleler tarafından takip edilen ünlü karikatürist Selçuk Erdem yakında Fluffy Polar Bears isimli koleksiyonunu NFT pazarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Ünlü karikatüristin Fluffy Polar Bears yani pofuduk kutup ayıları anlamına gelen bu koleksiyonunun 25 Ekim 2021 tarihinde piyasaya sürüleceği açıklanmışken hangi platformlar aracılığıyla satışının yapılabileceği konusu henüz netleşmiş değil.

Öte yandan Fluffy Polar Bears isimli resmi Twitter hesabından paylaşılan gönderiler, bu NFT koleksiyonunun oldukça ilgi çekici olacağını gösteriyor. Son zamanlarda buna benzer pek çok gelişme yalnızca Türkiye’de değil yurt dışında da önemli yankı uyandırıyor. Blockchain teknolojisi sayesinde gelişen NFT koleksiyonlarına ilgi gösteren pek çok sanatçı, giyim ve yiyecek/içecek markaları bu piyasaya giriş yapıyor.

NFT’lere olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor

NFT’lere gösterilen ilginin giderek artması sebebiyle pek çok kişi veya kuruluş bu piyasaya girmeye hazırlanıyor. Bunlara bir örnek de ünlü İtalyan giyim markası Dolce & Gabbana. Ünlü marka, eski yıllardaki ürünlerini NFT koleksiyonu olarak açık arttırmaya sunacağını açıkladı. Söz konusu açık arttırmanın 20 Eylül 2021’de başladığı duyuruldu. Ayrıca dünyaca ünlü fast food zinciri Burger King de geçtiğimiz günlerde bir NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıklamıştı.

Türkiye’de ise ünlü futbol kulübü Galatasaray da geçtiğimiz haftalarda NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı. Elde edilen bilgilere göre, eylül ayı boyunca satışı yapılan 2.2 milyar dolar değerinde NFT’nin satışı yapıldı. Temmuz ayında satışı yapılan NFT’lerin tutarının 300 milyon dolar değerinde olduğu göz önüne alındığında, bu dijital varlıkların satışlarının neredeyse 7 katına ulaştığını söylemek mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku