Gelin ve Damada 15 bin Adet Kripto Para Takıldı: Altın Devri Bitiyor mu?

99
Çin’den gelen yasaklara rağmen, kripto paralar küresel çapta benimsenmeye devam ediyor. Ülkemizde de büyük ilgi gören kripto paralara artık hayatın her aşamasında rastlamak mümkün. Karabük’te bir çiftin düğün töreni sırasında ilginç anlar yaşandı. Takı töreninde gelin ve damada kripto yatırımcısı aile yakınları ve arkadaşları, 3 bin TL değerinde 15 bin adet kripto para hediye etti. Bu tablo görenleri gülümsetti.

Kripto para birimleri altının yerini almaya başladı!

Birçok devlet tarafından fiat para birimine ve geleneksel finansal sisteme rakip olarak görülen kripto paralar, değer deposu olarak görülürken,  ödeme ve havale sistemlerini de tehdit etmeye başladı. Son yıllarda özellikle altının rakibi ilan edilen Bitcoin, dijital altın olarak nitelendiriliyor. Ülkemizde yaşanan son olay ise bunun somut bir kanıtı. Karabük’te dünya evine giren Mehmet ve Vildan Özköse çiftinin düğünlerinde yapılan takı merasiminde kripto yatırımcısı olan aile yakını Yunus Emre Yamanol tarafından gelin ve damada 3 bin TL değerinde 15 bin adet kripto para takıldı.

Türkiye’de kripto paralar daha çok kısa vadede para kazanma aracı olarak görülse de, değer deposu olarak da kullanımı yaygınlaşıyor. Dünyada altının başkenti olarak Hindistan’da bile kripto paralar, altının piyasa payına göz dikmiş durumda. Türk düğünlerinin vazgeçilmezi olan altın da yerini kripto paralara bırakıyor gibi görünüyor. Takı merasimi sırasında sunuş yapan bir kişi ise anons sırasında ilk defa böyle bir takı merasimi gördüğünü söylemesi üzerine salonda gülüşmeler yaşanması kameralara yansıdı.  3 bin TL değerinde kripto para takılan gelin ve damat ise kameralara bol bol poz verdiler.

Goldman Sachs: Bitcoin’in altınla rekabet edebilmesi için henüz çok erken!

ABD’li dev yatırım bankası Goldman Sachs, Bitcoin’in güvenli liman arayışında olan yatırımcıları çekmek konusunda altın ile rekabet edebilmesi için henüz çok erken olduğunu belirtti. Bitcoin ve altının birlikte var olmaya devam edeceklerini öngörren banka bu büyük rekabete de ışık tutmuş oldu. 

Altın fiyatının cari seviyelerden yukarı hareket etmeye devam edeceğini tahmin eden Goldman Sachs, altın fiyatı için 2021 beklentisini 1977 dolar/ons ve 2022 beklentisini 2000 dolar/ton olarak bildirdi. Birçok uzman ise lider kripto para birimi Bitcoin için yıl sonu fiyatını 100 bin dolar olarak tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Sputniknews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku