JPMorgan: Bitcoin in Piyasa Değerinin Yüz Milyarlarca Dolara Ulaşması Kolay ve Kaçınılmaz

0 0

2020 Bitcoinin benimsendiği bir yıl oldu. Perakende tarafında PayPal kripto para ticaretini başlatırken Bitcoinin kendisi dünya medyasında geniş yer buldu. Kurumsal tarafta Wall Street hizmet sağlayıcıları kurumlara ve fonlara saklama ve icra çözümleri ile hizmet vermeye başladı.

Ancak JPMorgana göre dünyanın önde gelen fonları varlıklarının sadece yüzde birini BTCye yatırsa bile Bitcoin çok daha fazla büyüme görebilir.

JPMorgan Wall Streetin yaygın olarak benimsemesinin Bitcoinde nasıl bir etki yaratacağını açıkladı.

CryptoSlate analisti Joseph Youngın yakın zamanda belirttiği gibi JPMorgan stratejistleri kısa süre önce dünyanın emeklilik fonları ve sigorta şirketleri varlıklarının yalnızca yüzde birini BTCye tahsis ederse Bitcoin için 600 milyar dolarlık bir talep akışı olabileceğini belirtti:

Stratejistler “ABD euro bölgesi İngiltere ve Japonyadaki emeklilik fonları ve sigorta şirketleri varlıklarının yüzde 1ini Bitcoine tahsis ederse bunun 600 milyar dolarlık ek Bitcoin talebiyle sonuçlanacağını” söyledi.

Bunu daha da ilginç kılan şey fiat amplifikatörü veya çarpan etkisidir. Etki BTCye yatırılan her dolar için piyasa değerinin bu dolardan daha fazla arttığı anlamına gelir.

Bu büyük ölçüde “HODLerlar” nedeniyle şu anda piyasada olmayan Bitcoin miktarının bir yan ürünüdür. Yine de bu fenomen diğer piyasalarda da var.

Bazı bankalar kripto para alanındaki itibari para yükselticinin beş kattan yüz katına kadar herhangi bir noktada olduğunu tahmin ediyor.

On katlık düşük bir tahmin varsayıldığında JPMorgan analistleri tarafından ifade edildiği gibi yukarıda belirtilen tahsis Bitcoinin piyasa değerinde 6 trilyon dolar artışa neden olabilir.

Herkes Bitcoine yatırım yapmalı

Wall Street yatırımcıları ve bankalar Bitcoini eşşiz bir alternatif olarak ve herhangi bir portföyde sahip olunması gereken bir şey olarak tanıtmaya başladıkça dünya çapındaki varlık yöneticilerinin bu potansiyel tahsisi giderek daha olası hale geliyor.

Kripto para piyasasının içindeki ve dışındaki yatırımcılar hem perakende hem de kurumsal herhangi bir portföy için Bitcoin satın almanın mantıklı olduğunu giderek daha fazla fark ediyorlar. Daha önce CryptoSlate tarafından bildirildiği üzere Mechanism Capital kurucusu Andrew Kang aşağıdaki nedenlerden ötürü BTCye yatırım yapmanın mantıklı olduğunu söyledi:

ABD dolarının değerini düşürecek ve “yaklaşmakta olan” bir  enflasyon var.

 Borsa ve emlak gibi diğer piyasalar son derece yüksek değerlemelere sahiptir.

Bitcoin Stanley Druckenmiller ve Paul Tudor Jones gibi yatırımcılar tarafından onaylandı.

Bu ayın başlarında 100 milyon dolarlık Bitcoin satın alan küresel bir hayat sigortası şirketi olan MassMutualın kripto piyasasına girişini görüyoruz.

Aynı zaman da Fidelity de standart bir portföyde BTCye sahip olmanın önemini vurguladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku