JPMorgan a Göre Bunun Gerçekleşmesi Bitcoin (BTC) İçin Büyük Risk Teşkil Ediyor

0 0

JPMorganın kripto endüstrisi hakkındaki son raporuna göre 146 bin dolarlık önceki tahminleri uzun bir zaman dilimi için geçerli ve bu tamamen öngörülen temel büyümeye tabi.

Dahası kısa vadede 50 bin doların üzerinde Bitcoin ile ilişkili birçok risk var ve Tether bunların en büyüğü.

 Bitcoin geçen yılın ikinci yarısından bu yana kurumsal yatırımlar sayesinde açıkça kazanan taraf oldu. En büyük Bitcoin trust 4 milyar dolarlık toplam giriş elde ederken en büyük altın ETF GLDsi 7 milyar dolarlık çıkış kaydetti.

“Alternatif” para birimi olarak altınla yapılan bu rekabetin milenyum kuşağının zamanla daha önemli bir yatırımcı oranı oluşturacağı düşünüldüğünde önümüzdeki yıllarda da devam edeceğine şüphe yok “

Bununla birlikte JPMorgana göre son fiyat hareketi çok fazla spekülasyon oluşturdu.

Altının risk sermayesiyle kıyaslandığında JPMorgan Bitcoinin piyasa değerine 25 bin dolarlık bir üst limit koyuyor.

Tethere Olan Güven Kaybı Düşüşü Tetikleyebilir

Rapor ayrıca Tetherin kripto piyasalarındaki hakimiyetiyle ilgili endişeleri de dile getirdi. Tether’in piyasa değeri bu sabah 33 milyar doları aştı geçen sene bu rakam 4 milyar dolardan azdı.

Hem yerli hem de yabancı yatırımcıların Tetheri kullanma isteklilik veya kabiliyetindeki kayıp geleneksel piyasalarda çalışan bir bankaya benzer şekilde bir likidite krizine neden olabilir.

En büyük stablecoin Tether New York eyalet mahkemesi ile olan büyük bir dava ve rezervleriyle ilgili diğer endişelerle defalarca ilgi odağı oldu.

JPMorgana göre Bitcoinin piyasa değerinin alt sınırı şu anki üretim maliyeti olan 11.000 dolar civarında.

Bitcoinin Yatırım Portföylerindeki Yeri

Risk sinyallerine rağmen JPMorgan kripto para birimi yatırımına tamamen karşı değil.

Son on yılda kripto piyasaları geleneksel yatırımların çoğundan daha yüksek getiri sağladı. JP Morgan kripto para birimlerinin “çok varlıklı bir özsermaye ve FICC portföylerinin uzun vadeli verimliliğini risk birimi başına uygun tarihsel getirileri veya Sharpe oranı nedeniyle artırmaya devam ettiğini” ortaya çıkardı.

Banka Bitcoine yüzde 8lik bir nakit bakiyesi tahsisinin “daha fazla ana akım şirketler tarafından takip edilmesinin olası olmadığını” belirtti. Banka bir yatırım portföyünün yaklaşık yüzde 1inden daha küçük bir payını tavsiye ediyorlar.

Ayrıca banka Bitcoin çevresindeki perakende faaliyetlerinde bir artış kaydetti. Yine de JPMorgana göre Bitcoinin başarısı “Bitcoin sahipliğinin önümüzdeki yıllarda daha kurumsal ve daha az perakende hale gelmesine bağlı.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku