Günün Öne Çıkan Çarpıcı Kripto Para Haberleri (19 Şubat 2021)

0 4

Bitcoin Fiyatı Rekor Tazelerken Analistlerden Yeni Tahminler Geldi 

Bitcoin son birkaç haftadır sergilediği heyecanlı yükselişine devam ediyor. Kripto para birimi sabah saatlerinden bu yana kayda değer yükselişler sergiledi. Bitcoin şimdi de 55 bin dolarlık seviyeyi aşmayı başardı. Kripto para biriminin bu olağan üstü yükselişi kripto para topluluğunda da büyük heyecan uyandırdı.

Bitcoin  fiyatı hakkında yaptığı yorumların birçoğu doğru çıkan kripto para analisti Bobby Lee yakın gelecekte çok daha devasa artışların yaşanacağını iddia etti.

Ballet kripto para cüzdanının CEOsu ve kurucusu olan Lee Aralık 2018 tarihli tweetinde bir sonraki Bitcoin rallisinin 2020nin sonlarında başlayacağını 2021in başlarında devam edeceğini ve aralık ayında zirve yapacağını söylemişti. Geçen yıl başlayan son boğa piyasası kripto para fiyatının aralık ayında tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20 bin dolara ve bir sonraki ay da 30 bin dolara kadar sürdü.

 Lee 2018 yılında yaptığı 333 bin dolarlık BTC tahminini geri çekti ancak Bitcoinin mevcut fiyatı olan 52 bin dolar civarının solda sıfır kalacağını iddia etti:

“Sanırım fiyat en az 4-5 kat daha artacak dolayısıyla bu yıl 200 bin ila 250 bin dolara ulaşacak.”

Lee bu parabolik fiyat hareketinin muhtemelen Tesla gibi kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına girme haberlerinden kaynaklandığını ve ekosistemdeki pek çok kişinin SECin artık Bitcoin borsası yatırım fonunu onaylamaya yakın olduğunu inandığını söyledi. Lee “Elon Musk kadar saygı duyulan” birinin şirketinin bilançosunun bir bölümünü sanal para birimine taşıdığını “halka açık her şirketin her yönetim kurulu üyesinin ve hatta özel şirketlerin yönetim kurulu üyelerinin” aynı yatırımı düşünmeye yaklaşacağını söyledi.

Lee ayrıca Muskın girişimi olan SpaceXin de bu akıma dahil olacağını vurgulamıştı. Firmanın finans müdürü Bret Johnsenin MicroStrategynin kurumsal Bitcoin stratejisi konferansına katıldığının da altını çizmişti. Leenin kripto varlığı için uzun vadeli tahminleri arasında 2022 yılında yaşanacak fiyat çöküşü var. Ballet CEOsu BTC piyasa değerinin 2028 yılına kadar altını yakalayacağını ve o zaman geldiğinde fiyatın 500 bin doların üzerine çıkabileceğini düşünüyor.

OKCoin Bu İki Altcoini Delist Ediyor 

Birleşik Krallık merkezli finans şirketi BCB Grup şirketlere özel Bitcoin hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Uluslararası hizmet sağlayan dijital finans firması BCB Grup firmalara Bitcoin (BTC) hizmeti içeren yeni çalışmalarını duyurdu. 19 Şubat tarihli açıklamaya göre şirket BTC hizmetinden yararlanmak isteyen firmalar için tasarlanmış BCB Treasury hizmetini başlattı.

Yeni hizmetle birlikte Bitcoin veya diğer dijital varlıklara yatırım yapmayı isteyen şirketler için hazine yönetimine erişim sağlayan özel bir çözüm sunulacak.

 BCB Grup CEO’su Oliver Von Landsberg-Sadie BCB Treasury hizmetinin Tesla ve MicroStrategy gibi büyük firmaların BTC yatırımlarının ardından sunulduğunu aktardı. Landsberg-Sadie’ye göre birçok şirket fiat para birimlerini zayıf ve yetersiz olarak görüyor. Bu nedenle şirketler kripto para sektörüne girmeyi planlıyor.

Ayrıca BCB Grup Yöneticisi Ben Sebley de açıklamalarda bulundu. Sebley Londra hisse senedi endeksine atıfta bulunarak şunları söyledi: ” MicroStrategy’den sonra kripto para sektörüyle ilgilenmeyen hatta ticaret bile yapmayan ortalama FTSE tipi firmalar dahi Bitcoine yatırım yapmak için sıraya giriyor. Tesla’nın Bitcoin yatırımından bu yana sektör çıldırdı.” Sabley isim vermekten kaçınarak BCB Grup’un bu hizmeti sağlamak için bazı ABD fintech firmalarıyla iletişimde olduğunu belirtti.

Merkezi Londra’da bulunan BCB Grup Coinbase Gemini Galaxy Digital Bitstamp ve Kraken gibi dünyanın en büyük kripto para borsalarına hizmet veren uluslararası bir firmadır. Şirket şubat ayının başlarında Coinbase İngiltere eski CEO’su Zeeshan Feros’u danışman olarak atadı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından OKEx’in ABD kolu OKCoin Bitcoin almaya çalışan yeni kullanıcıları korumak adına ve prensipler gereği Bitcoin’in klonları olan Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV’yi (BSV) listeden çıkarıyor.

Konu hakkında OKCoin’den yapılan açıklamada 1 Mart 2021 tarihinden başlamak üzere BCH ve BSV ile birlikte ETC ve EURS’nin de askıya alınacağı belirtildi.

Açıklamada Bitcoin SV’nin listeden çıkarılması konusunda Craig Wright’ın kötü niyetli davranışlarının da etkisi olduğu vurgulandı. OKCoin CEO’su Hong Fang Wright’ın Bitcoin’in teknik dökümanını internet sitelerinde barındıran geliştiricilere karşı yürüttüğü son yasal mücadelenin bir kırılma noktası olduğunun altını çizdi.

Ayrıca BCH ve BSV’nin Bitcoin’in adını taşıdıklarından piyasaya yeni girenler için kafa karışıklığına neden olduğu ifade edildi. Bitcoin Cash yaklaşık 14 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük ilk 10 kripto paradan biri. Bitcoin SV ise 5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 20. sırada yer alıyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku